LT-32VFE5100

FULL HD/HD TV'të
  • FULL HD
  • Smart TV
  • 2 HDMI, 1 USB
  • Super Resolution
  • HDR10
FHD
FHD

Falë rezolucionit të ekranit FHD, televizori juaj shfaq fotografi më të detajuara se kurrë. Me cilësinë e ekranit 1080p, nuk do të humbisni asnjë detaj në përmbajtjen tuaj me qartësi të shtuar të imazhit.

Micro Dimming
Micro Dimming

Algoritmi për kontrast më të mirë dhe cilësi të gjallë të figurës. Kjo sigurohet nga analiza e thellë e secilës piksel, duke realizuar zona të errëta dhe të ndritshme dhe duke aplikuar ndriçim të veçantë prapa.

Punon me Amazon Alexa
Punon me Amazon Alexa

Kontrolloni televizorin tuaj me pajisjet Alexa; mund të ndryshoni kanalet, të rrisni volumin apo edhe të kaloni në pajisje të jashtme, vetëm me zërin tuaj

Dolby Audio
Dolby Audio

Përmirëson përvojën audio për rishikimin e altoparlantëve. Dolby Audio Processing (DAP) është një komplet i teknologjive të pas -përpunimit të krijuara për të përmirësuar përvojën e rishikimit të audios në një TV duke përdorur altoparlantët e TV.

JVC Smart portal
JVC Smart portal

Qendra Smart JVC ju lejon të hyni në përmbajtje të ndryshme të internetit me një klikim të thjeshtë në telekomandë. Duke përdorur aplikacione Smart TV, në thelb, ju mund të transmetoni muzikë, video dhe filma në kohë reale nga disa aplikacione. Ju mund të shikoni episodet e humbura të shfaqjeve tuaja të preferuara televizive përmes shërbimit të kapjes; mund të marrësh me qira filmat më të fundit ose të shikosh video në internet.

Works with Ok Google
HDR10
DTS Virtual :X
Super Resolution
Netflix
Youtube
Bluetooth
Prime Video
Wifi
Ekrani
Përmasa e Ekranit
32"
Resolucion
1920x1080
Lloji i panelit
DLED
Shkëlqimi
250
Karakteristikat Kryesore
TV Smart
Po
Tipi Procesorit
QUAD CORE
Tv -CVC Combi
Jo
100Hz
Jo
Video
HDR
Po
Vizion Dolby HDR
Jo
UHD Scaler
Jo
Mode figurë
Dynamic, Game,Sports, Cinema, Natural, User
Hybrid Log Gamma (HLG)
Po
Wide Color Gamut
Jo
MEMC
Jo
Super Resolution
Po
Micro Dimming
Po
Marrësi/Transmetuesi
Tipi sintonizues
DVB-T2/C/S2
UHD nga sateliti
Jo
HEVC (H.265) Dekoder
Po
Guida e Programeve Elektronike (EPG)
Po
Kërkim Automatik
Po
Kapaciteti i Programeve që Rezervohen (Analog)
200
Kapaciteti i Programeve që Rezervohen (Digjital S/S2)
10000
Kapaciteti i Programeve që Rezervohen (Digjital T/T2/C)
800
Dual Tuner
Jo
Lidhjet
Hyrja e Antenës
Po
HDMI
2x HDMI ver1.4
USB
1 USB
Scart
Jo
VGA (Hyrje për PC - D- Sub15)
Jo
Cl+
Po
Hyrje komponenti (YPbPr)
Jo
Video Composite / Hyrje zëri
Po
Dalja e zërit Digjital
COAX OUT
Ethernet
Po
Dalja e Kufjeve
Po
Zëri
Dalja e Energjisë të zërit
2x6W RMS(%10 THD)
Dolby Audio
Po
DTS Decoder
DTS HD
Subwoofer internal
Jo
Equalizer
5 band
Mod i zërit
Po
Dolby Atmos
Jo
DTS Virtual :X
Po
Dual Audio
Po
Karakteristikat e TV Smart
Built in Chromecast
Jo
Works with Ok Google
Po
Ok Google
Jo
Internal Wifi
Po
Google Play Movies
Jo
Google Play Store
Jo
Prime Video
Po
HBBTV
HbbTV
Pasqyrimi në Ekran
Po
Amazon, Punon me Alexa
Po
AVS
Po
Bluetooth
Po
Youtube 4K
Jo
Youtube
Po
Netflix 4K
Jo
Netflix
Po
Shfletues Web
Po
Veçoritë
Media Player
Po
Rregjistrim USB (PVR gati)
Po
Dosjet që mbështesin USB
.mpg, .mpeg, .dat, .mkv, .mp4, .mov, .3gp, .avi, .mp3, .wma, .aac, .m4a, .jpg, .jpeg, .gif, .png, .bmp
Lista e Kanaleve Kopjim në USB
Po
HDMI ARC
Po
HDMI CEC
Po
HDMI ndërmjet MHL (link mobil HD)
Jo
Mënyra Bazë për Hotel
Po
Gjuha e Menysë
English, German, French, Danish, Finnish, Norwegia, Spanish, Italian
Çelës/ Energji
Energjia e Konsumuar në gjendien e Gadishmërisë
0,5W
Drita %
72%
Plumb (mg)
Zhivë (mg)
TV 12V (TV mobil)
Jo
SDR Energy Class
F
SDR Energy Consumption
32
HDR Class
G
HDR Consumption
45
Tiparet Mekanike
Përmasat bashkë me kutinë (mm)
795X128X530
Pesha Bruto (gr)
8500
Pesha neto (gr)
7500
VESA (Montimi në mur) GJxL (Gjerësia dhe Lartësia) (mmxmm)
M4 75X75
Stand Type
Plastic side stand
Aksesorët
Telekomanda
Po
Bateri për Telekombandë
Po
Small Remote Control
Jo
Quick Start Guide
Po
Ku Te Blej
Gjej nje dyqan
Shihni Vendndodhjet tona