LT-70VAQ8100

Android Tvs, QLED
  • Ultra HD 4K
  • QLED
  • Android TV
  • 3 HDMI, 2 USB
  • Super Resolution
Долби визија HDR
Долби визија HDR

Револуција во визијата. Со неверојатна осветленост, контраст и боја, JVC телевизорите оживуваат забава пред вашите очи. Со целосно искористување на максималниот потенцијал на новата технологија за проекција на кино, Dolby Vision дава резултат на префинета, живописна слика што ќе ве натера да заборавите дека гледате на екран.

Micro Dimming
Micro Dimming

Алгоритам за подобар контраст и живописен квалитет на сликата. Ова е обезбедено со длабока анализа на секој пиксел, реализација на темни и светли региони и примена на посебно задно осветлување.

4K HDR Immersive
4K HDR Immersive

4K HDR Immersive Logo обезбедува гаранција за потрошувачите дека нивото на квалитетот на сликата што го вети оваа технологија ќе биде ефективно испорачано и репродуцирано на JVC телевизорите.

QLED
QLED

Дизајнирани да поддржуваат над 90% од опсегот на бои DC1-P3, телевизорите со Quantum Dot Android обезбедуваат неверојатни нивоа на боја и точност на сликата.

Android TV
Android TV

Истражувајте илјадници филмови, емисии, игри и добијте одговори на вашите прашања на големиот екран со Android TV

Bluetooth
Netflix
Youtube
Super Resolution
Google Play Movies
ChromeCast Built in
HDR10
Ok Google
Prime Video
Wifi
Дисплај
Големина на екран
70
Резолуција
3840x2160
Тип на панел
DLED
Осветленост
350
Широк спектар на бои
QLED
QLED
Не
Главни карактеристики
Smart TV
Да
Тип на процесор
QUAD CORE
TV-DVD комби
Не
100Hz
Не
Видео
HDR
Не
Dolby vвизија HDR
Не
Зголемување на резолуција UHD
Да
Модалитет на слики
Dynamic, Game,Sports, Cinema, Natural, User
Хибридна лог гама (HLG)
Да
Wide Color Gamut
QLED
MEMC
Не
Super Resolution
Не
Micro Dimming
Не
Тјунер/Емитување
Тип на приемник
DVB-T2/C/S2
UHD од сателит
Не
HEVC (H.265) декодер
Да
Електронски програмски водич (EPG)
Да
Автоматско пребарување
Да
Капацитет за складирање на програмата (аналоген)
200
Кап. на складирање на прог. (дигитален S / S2)
7000
Кап. за складирање на прог. (дигитален T / T2 / C)
800
Dual Tuner
Не
Конекции
Влез на антената
Не
HDMI
3x HDMI ver2.0
USB
2 USB
Scart
Не
VGA (PC in - D-Sub15)
Не
CI+
Не
Компонента (YPbPr) во
Не
Композитен видео / аудио
Не
Дигитален аудио излез
OPTIC OUT
Етхернет
Да
Слушалки надвор
Не
Звук
Аудио излезна моќност (RMS)
2x12W RMS(%10 THD)
Dolby аудио
Не
DTS декодер
DTS HD
Внатрешен сабвуфер
Не
Еквилајзер
5 band
Тип на звук
Не
Dolby Atmos
Не
DTS Virtual :X
Не
Dual Audio
Не
карактеристики на Smart TV
Built in Chromecast
Не
Ok Google
Не
Internal Wifi
Не
Google Play Movies
Не
Google Play Store
Не
Prime Video
Не
HBBTV
HbbTV
Огледало на екранот (Miracast)
Google Cast
AVS
Не
Bluetooth
Не
Youtube 4K
Не
Youtube
Не
Netflix 4K
Не
Netflix
Да
Веб прелистувач
Downloadable
Особини
Медиа плеер
Да
USB снимање (PVR подготвено)
Да
USB-поддржани датотеки
.mpg, .mpeg, .dat, .mkv, .mp4, .mov, .3gp, .avi, .mp3, .wma, .aac, .m4a, .jpg, .jpeg, .gif, .png, .bmp
Листа на канали со USB клонирање
Не
HDMI ARC
Да
HDMI CEC
Да
MHL преку HDMI (Мобилен HD линк)
Не
Основен хотелски режим
Не
Јазици на менито
English, German, French, Danish, Finnish, Norwegia, Spanish, Italian
Моќност / енергија
Потрошувачка на енергија во режим на подготвеност
0,5W
Светлост%
72%
Олово (mg)
Жива (mg)
12V ТВ (мобилна телевизија)
Не
SDR Energy Class
E
SDR Energy Consumption
85
HDR Class
E
HDR Consumption
85
Механика
Штедливи димензии (мм)
1620X165X1010
Бруто тежина (gr)
21550
Нето маса (gr)
19550
VESA (ѕидно монтирање) шxв (ширина x висина) (mmxmm)
M6 400X200
Stand Type
Metal mid stand
Инструменти
Далечински управувач
Да
Батерија за далинчински управувач
Да
BT R/C Support
Не
Small Remote Control
Не
Quick Start Guide
Не
Каде да купам
Најдете продавница
Нашите локации