LT-49VA8900

Elite UHD TVs
  • Ultra HD 4K
  • 4 HDMI, 2 USB
  • Android TV
  • Dolby Vision
  • Netflix 4K
Ултра HD (4K)
Ултра HD (4K)

Фатете ги сите детали на секој агол на екранот со поостри широк опсег на бои. Чувствувајте се како да живеете во шарен виртуелен свет или да сте опкружени со слики на познати уметници во уметничка галерија преку UHD 4K.

Долби визија HDR
Долби визија HDR

Револуција во визијата. Со неверојатна осветленост, контраст и боја, JVC телевизорите оживуваат забава пред вашите очи. Со целосно искористување на максималниот потенцијал на новата технологија за проекција на кино, Dolby Vision дава резултат на префинета, живописна слика што ќе ве натера да заборавите дека гледате на екран.

Android TV
Android TV

Истражувајте илјадници филмови, емисии, игри и добијте одговори на вашите прашања на големиот екран со Android TV

Bluetooth
Super Resolution
Micro Dimming
Google Play Movies
ChromeCast Built in
Дисплај
Големина на екран
49"
Резолуција
3840x2160
Широк спектар на бои
НЕ
Главни карактеристики
Smart TV
Да
Тип на процесор
ЧЕТИРИ ЈАДРЕН
TV-DVD комби
НЕ
Видео
HDR
HDR10+DOLBY VISION
Зголемување на резолуција UHD
НЕ
Модалитет на слики
Динамички, игра, спорт, кино, природно, корисник
Хибридна лог гама (HLG)
Да
Тјунер/Емитување
Тип на приемник
DVB-T2/C/S2
UHD од сателит
Да
HEVC (H.265) декодер
Да
Електронски програмски водич (EPG)
Да
Автоматско пребарување
Да
Капацитет за складирање на програмата (аналоген)
200
Кап. на складирање на прог. (дигитален S / S2)
10000
Кап. за складирање на прог. (дигитален T / T2 / C)
800
Конекции
Влез на антената
НЕ
HDMI
4 HDMI
USB
2 USB
Scart
Via RCA
VGA (PC in - D-Sub15)
Да
CI+
Да
Компонента (YPbPr) во
VIA PC INPUT
Композитен видео / аудио
Да
Дигитален аудио излез
OPTIC OUT
Етхернет
Да
Слушалки надвор
НЕ
Звук
Аудио излезна моќност (RMS)
2x10W RMS(%10 THD)
DTS декодер
DTS HD
Внатрешен сабвуфер
НЕ
Тип на звучник
ДВЕЕ НА ЗВУЧНИК
Еквилајзер
5 band
Ger (D) + Nicam Стерео
Стандардно
карактеристики на Smart TV
Паметна далечинска апликација
Да
HBBTV
Да
Апликација за паметни водичи
Да
Огледало на екранот (Miracast)
GOOGLE CAST
AVS
НЕ
Bluetooth
Да
Internal WLAN
ДА(Внатрешен)
Youtube 4K
НЕ
Youtube
Да
Netflix 4K
Да
Netflix
Да
Веб прелистувач
Да
Особини
Медиа плеер
Да
USB снимање (PVR подготвено)
Да
Листа на канали со USB клонирање
НЕ
HDMI ARC
Да
HDMI CEC
Да
MHL преку HDMI (Мобилен HD линк)
НЕ
Телетекст
Да
Заклучување за деца
Да
Репродукција на NTSC
Да
Основен хотелски режим
ОСНОВНА ХОТЕЛ МОДЕНА
Јазици на менито
Англиски, германски, француски, дански, фински, Норвега
Моќност / енергија
Потрошувачка на енергија во режим на подготвеност
0,5W
Работен напон - фреквенција
220-240V AC 50Hz
Светлост%
72%
Олово (mg)
Жива (mg)
12V ТВ (мобилна телевизија)
НЕ
Механика
Бруто тежина (gr)
16.240
Нето маса (gr)
12.790
VESA (ѕидно монтирање) шxв (ширина x висина) (mmxmm)
M6 200X200
Инструменти
Далечински управувач
Да
Батерија за далинчински управувач
Да
Каде да купам
Најдете продавница
Нашите локации