LT-50VU8000

Elite UHD TVs
  • Dolby Vision
  • MEMC
  • Ultra HD 4K
  • 4 HDMI, 2 USB
  • Smart TV
Ултра HD (4K)
Ултра HD (4K)

Фатете ги сите детали на секој агол на екранот со поостри широк опсег на бои. Чувствувајте се како да живеете во шарен виртуелен свет или да сте опкружени со слики на познати уметници во уметничка галерија преку UHD 4K.

Долби визија HDR
Долби визија HDR

Револуција во визијата. Со неверојатна осветленост, контраст и боја, JVC телевизорите оживуваат забава пред вашите очи. Со целосно искористување на максималниот потенцијал на новата технологија за проекција на кино, Dolby Vision дава резултат на префинета, живописна слика што ќе ве натера да заборавите дека гледате на екран.

JVC смарт портал
JVC смарт портал

JVC Smart Center ви овозможува пристап до различни содржини на Интернет со едноставно кликнување на далечинскиот управувач. Користејќи апликации за Smart TV, во основа, можете да проследувате музика, видеа и филмови во реално време од неколку - апликации. Можете да ги гледате пропуштените епизоди од вашите омилени ТВ емисии преку услуга за израмнување; можете да изнајмите најнови филмови или да гледате видеа на Интернет.

Работи со Амазон Алекс
Работи со Амазон Алекс

Контролирајте го вашиот телевизор со уредите Alexa; можете да ги промените каналите, да ја зголемите јачината на звукот или дури да се префрлите на надворешни уреди, само со вашиот глас

MEMC
MEMC

Алгоритам за надминување на замаглувањето на движењето и ефектот на движење при движење на објекти. Технологијата MEMC открива шеми на движење на предметите и применува интерполација помеѓу пиксели, обезбедувајќи многу поспорно видео искуство.

Bluetooth
Netflix
Youtube
Super Resolution
Micro Dimming
Дисплај
Големина на екран
50"
Резолуција
3840x2160
Широк спектар на бои
Не
Главни карактеристики
Smart TV
Да
Тип на процесор
QUAD CORE
TV-DVD комби
Не
Видео
HDR
HDR10+DOLBY VISION
Зголемување на резолуција UHD
Да
Модалитет на слики
Dynamic, Game,Sports, Cinema, Natural, User
Хибридна лог гама (HLG)
Да
Тјунер/Емитување
Тип на приемник
DVB-T2/C/S2
UHD од сателит
Да
HEVC (H.265) декодер
Да
Електронски програмски водич (EPG)
Да
Автоматско пребарување
Да
Капацитет за складирање на програмата (аналоген)
200
Кап. на складирање на прог. (дигитален S / S2)
10000
Кап. за складирање на прог. (дигитален T / T2 / C)
800
Конекции
Влез на антената
Да
HDMI
4 HDMI
USB
2 USB
Scart
Via RCA
VGA (PC in - D-Sub15)
Да
CI+
CI+
Компонента (YPbPr) во
VIA PC INPUT
Композитен видео / аудио
Да
Дигитален аудио излез
OPTIC OUT
Етхернет
Да
Слушалки надвор
Не
Звук
Аудио излезна моќност (RMS)
2x10W RMS(%10 THD)
DTS декодер
DTS TruSurround+DTS HD
Внатрешен сабвуфер
INTERNAL SUBWOOFER
Тип на звучник
DOWNFIRING SPEAKER
Еквилајзер
5 band
Ger (D) + Nicam Стерео
Default
карактеристики на Smart TV
Паметна далечинска апликација
Да
HBBTV
HbbTV
Апликација за паметни водичи
Да
Огледало на екранот (Miracast)
Да
AVS
YES(AVS)
Bluetooth
Да
Internal WLAN
YES(INTERNAL)
Youtube 4K
Да
Youtube
Да
Netflix 4K
Да
Netflix
Да
Веб прелистувач
Да
Особини
Медиа плеер
Да
USB снимање (PVR подготвено)
Да
Листа на канали со USB клонирање
Да
HDMI ARC
Да
HDMI CEC
Да
MHL преку HDMI (Мобилен HD линк)
Не
Телетекст
Да
Заклучување за деца
Да
Репродукција на NTSC
Да
Основен хотелски режим
BASIC HOTEL MODE
Јазици на менито
English, German, French, Danish, Finnish, Norwegia
Моќност / енергија
Потрошувачка на енергија во режим на подготвеност
0,5W(ST-BY)220-240V AC 50Hz
Работен напон - фреквенција
0,5W
Светлост%
0,72
Олово (mg)
Жива (mg)
12V ТВ (мобилна телевизија)
Не
Механика
Штедливи димензии (мм)
1215X154X780
Бруто тежина (gr)
11170
Нето маса (gr)
8940
VESA (ѕидно монтирање) шxв (ширина x висина) (mmxmm)
M6 200X200
Инструменти
Далечински управувач
Да
Батерија за далинчински управувач
Да
Каде да купам
Најдете продавница
Нашите локации