LT-32VFE5100

FULL HD/HD TVs
  • FULL HD
  • Smart TV
  • 2 HDMI, 1 USB
  • Super Resolution
  • HDR10
FHD
FHD

Благодарение на FHD резолуцијата на екранот, вашиот телевизор прикажува слики подетално од било кога. Со квалитет на екранот 1080p, нема да пропуштите никакви детали во вашата содржина со зголемена јасност на сликата.

Micro Dimming
Micro Dimming

Алгоритам за подобар контраст и живописен квалитет на сликата. Ова е обезбедено со длабока анализа на секој пиксел, реализација на темни и светли региони и примена на посебно задно осветлување.

Работи со Амазон Алекс
Работи со Амазон Алекс

Контролирајте го вашиот телевизор со уредите Alexa; можете да ги промените каналите, да ја зголемите јачината на звукот или дури да се префрлите на надворешни уреди, само со вашиот глас

Долби аудио
Долби аудио

Го подобрува аудио искуството за репродукција на звучници. Dolby Audio Processing (DAP) е пакет технологии за пост -обработка дизајнирани да го подобрат искуството за репродукција на звук на ТВ користејќи ТВ звучници.

JVC смарт портал
JVC смарт портал

JVC Smart Center ви овозможува пристап до различни содржини на Интернет со едноставно кликнување на далечинскиот управувач. Користејќи апликации за Smart TV, во основа, можете да проследувате музика, видеа и филмови во реално време од неколку - апликации. Можете да ги гледате пропуштените епизоди од вашите омилени ТВ емисии преку услуга за израмнување; можете да изнајмите најнови филмови или да гледате видеа на Интернет.

Works with Ok Google
HDR10
DTS Virtual :X
Super Resolution
Netflix
Youtube
Bluetooth
Prime Video
Wifi
Дисплај
Големина на екран
32"
Резолуција
1920x1080
Тип на панел
DLED
Осветленост
250
Главни карактеристики
Smart TV
Да
Тип на процесор
QUAD CORE
TV-DVD комби
Не
100Hz
Не
Видео
HDR
Да
Dolby vвизија HDR
Не
Зголемување на резолуција UHD
Не
Модалитет на слики
Dynamic, Game,Sports, Cinema, Natural, User
Хибридна лог гама (HLG)
Да
Wide Color Gamut
Не
MEMC
Не
Super Resolution
Да
Micro Dimming
Да
Тјунер/Емитување
Тип на приемник
DVB-T2/C/S2
UHD од сателит
Не
HEVC (H.265) декодер
Да
Електронски програмски водич (EPG)
Да
Автоматско пребарување
Да
Капацитет за складирање на програмата (аналоген)
200
Кап. на складирање на прог. (дигитален S / S2)
10000
Кап. за складирање на прог. (дигитален T / T2 / C)
800
Dual Tuner
Не
Конекции
Влез на антената
Да
HDMI
2x HDMI ver1.4
USB
1 USB
Scart
Не
VGA (PC in - D-Sub15)
Не
CI+
Да
Компонента (YPbPr) во
Не
Композитен видео / аудио
Да
Дигитален аудио излез
COAX OUT
Етхернет
Да
Слушалки надвор
Да
Звук
Аудио излезна моќност (RMS)
2x6W RMS(%10 THD)
Dolby аудио
Да
DTS декодер
DTS HD
Внатрешен сабвуфер
Не
Еквилајзер
5 band
Тип на звук
Да
Dolby Atmos
Не
DTS Virtual :X
Да
Dual Audio
Да
карактеристики на Smart TV
Built in Chromecast
Не
Works with Ok Google
Да
Ok Google
Не
Internal Wifi
Да
Google Play Movies
Не
Google Play Store
Не
Prime Video
Да
HBBTV
HbbTV
Огледало на екранот (Miracast)
Да
Амазон работи со Аlexa
Да
AVS
Да
Bluetooth
Да
Youtube 4K
Не
Youtube
Да
Netflix 4K
Не
Netflix
Да
Веб прелистувач
Да
Особини
Медиа плеер
Да
USB снимање (PVR подготвено)
Да
USB-поддржани датотеки
.mpg, .mpeg, .dat, .mkv, .mp4, .mov, .3gp, .avi, .mp3, .wma, .aac, .m4a, .jpg, .jpeg, .gif, .png, .bmp
Листа на канали со USB клонирање
Да
HDMI ARC
Да
HDMI CEC
Да
MHL преку HDMI (Мобилен HD линк)
Не
Основен хотелски режим
Да
Јазици на менито
English, German, French, Danish, Finnish, Norwegia, Spanish, Italian
Моќност / енергија
Потрошувачка на енергија во режим на подготвеност
0,5W
Светлост%
72%
Олово (mg)
Жива (mg)
12V ТВ (мобилна телевизија)
Не
SDR Energy Class
F
SDR Energy Consumption
32
HDR Class
G
HDR Consumption
45
Механика
Штедливи димензии (мм)
795X128X530
Бруто тежина (gr)
8500
Нето маса (gr)
7500
VESA (ѕидно монтирање) шxв (ширина x висина) (mmxmm)
M4 75X75
Stand Type
Plastic side stand
Инструменти
Далечински управувач
Да
Батерија за далинчински управувач
Да
Small Remote Control
Не
Quick Start Guide
Да
Каде да купам
Најдете продавница
Нашите локации