LT-32VH3000

FULL HD/HD TVs
  • HD-READY
  • 2 HDMI, 1 USB
  • Smart TV
  • Netflix
  • Super Resolution
JVC смарт портал
JVC смарт портал

JVC Smart Center ви овозможува пристап до различни содржини на Интернет со едноставно кликнување на далечинскиот управувач. Користејќи апликации за Smart TV, во основа, можете да проследувате музика, видеа и филмови во реално време од неколку - апликации. Можете да ги гледате пропуштените епизоди од вашите омилени ТВ емисии преку услуга за израмнување; можете да изнајмите најнови филмови или да гледате видеа на Интернет.

HD
HD

Благодарение на HD резолуцијата на екранот, вашиот телевизор прикажува слики подетално од било кога. Со квалитет на екранот 720p, нема да пропуштите детали во содржината со подобрен квалитет на слика за подобро доживување при гледање.

Долби аудио
Долби аудио

Го подобрува аудио искуството за репродукција на звучници. Dolby Audio Processing (DAP) е пакет технологии за пост -обработка дизајнирани да го подобрат искуството за репродукција на звук на ТВ користејќи ТВ звучници.

Работи со Амазон Алекс
Работи со Амазон Алекс

Контролирајте го вашиот телевизор со уредите Alexa; можете да ги промените каналите, да ја зголемите јачината на звукот или дури да се префрлите на надворешни уреди, само со вашиот глас

USB клонирање
Netflix
Youtube
Super Resolution
Дисплај
Големина на екран
32"
Резолуција
1366x768
Широк спектар на бои
Не
Главни карактеристики
Smart TV
Да
Тип на процесор
QUAD CORE
TV-DVD комби
Не
Видео
HDR
HDR10
Зголемување на резолуција UHD
Не
Модалитет на слики
Dynamic, Game,Sports, Cinema, Natural, User
Хибридна лог гама (HLG)
Да
Тјунер/Емитување
Тип на приемник
DVB-T2/C/S2
UHD од сателит
Не
HEVC (H.265) декодер
Да
Електронски програмски водич (EPG)
Да
Автоматско пребарување
Да
Капацитет за складирање на програмата (аналоген)
200
Кап. на складирање на прог. (дигитален S / S2)
10000
Кап. за складирање на прог. (дигитален T / T2 / C)
800
Конекции
Влез на антената
Да
HDMI
2 HDMI
USB
1 USB
Scart
Via RCA
VGA (PC in - D-Sub15)
Да
CI+
CI+
Компонента (YPbPr) во
VIA PC INPUT
Композитен видео / аудио
Да
Дигитален аудио излез
COAX OUT
Етхернет
Да
Слушалки надвор
Не
Звук
Аудио излезна моќност (RMS)
2x6W RMS(%10 THD)
DTS декодер
GERMAN+NICAM STEREO
Внатрешен сабвуфер
Не
Тип на звучник
DOWNFIRING SPEAKER
Еквилајзер
5 band
Ger (D) + Nicam Стерео
Default
карактеристики на Smart TV
Паметна далечинска апликација
Да
HBBTV
HbbTV
Апликација за паметни водичи
Да
Огледало на екранот (Miracast)
Да
AVS
YES(AVS)
Bluetooth
Не
Internal WLAN
YES(INTERNAL)
Youtube 4K
Не
Youtube
Да
Netflix 4K
Не
Netflix
Да
Веб прелистувач
Да
Особини
Медиа плеер
Да
USB снимање (PVR подготвено)
Да
Листа на канали со USB клонирање
Да
HDMI ARC
Да
HDMI CEC
Да
MHL преку HDMI (Мобилен HD линк)
Не
Телетекст
Да
Заклучување за деца
Да
Репродукција на NTSC
Да
Основен хотелски режим
BASIC HOTEL MODE
Јазици на менито
English, German, French, Danish, Finnish, Norwegia
Моќност / енергија
Потрошувачка на енергија во режим на подготвеност
0,5W(ST-BY)220-240V AC 50Hz
Работен напон - фреквенција
0,5W
Светлост%
0,72
Олово (mg)
Жива (mg)
12V ТВ (мобилна телевизија)
Не
Механика
Штедливи димензии (мм)
795X128X530
Бруто тежина (gr)
5720
Нето маса (gr)
4140
VESA (ѕидно монтирање) шxв (ширина x висина) (mmxmm)
M4 75X75
Инструменти
Далечински управувач
Да
Батерија за далинчински управувач
Да
Каде да купам
Најдете продавница
Нашите локации