LT-32VH3900

FULL HD/HD TVs
  • HD-READY
  • 2 HDMI, 1 USB
  • Smart TV
  • Netflix
  • Dolby Audio
JVC смарт портал
JVC смарт портал

JVC Smart Center ви овозможува пристап до различни содржини на Интернет со едноставно кликнување на далечинскиот управувач. Користејќи апликации за Smart TV, во основа, можете да проследувате музика, видеа и филмови во реално време од неколку - апликации. Можете да ги гледате пропуштените епизоди од вашите омилени ТВ емисии преку услуга за израмнување; можете да изнајмите најнови филмови или да гледате видеа на Интернет.

HD
HD

Благодарение на HD резолуцијата на екранот, вашиот телевизор прикажува слики подетално од било кога. Со квалитет на екранот 720p, нема да пропуштите детали во содржината со подобрен квалитет на слика за подобро доживување при гледање.

Долби аудио
Долби аудио

Го подобрува аудио искуството за репродукција на звучници. Dolby Audio Processing (DAP) е пакет технологии за пост -обработка дизајнирани да го подобрат искуството за репродукција на звук на ТВ користејќи ТВ звучници.

Работи со Амазон Алекс
Работи со Амазон Алекс

Контролирајте го вашиот телевизор со уредите Alexa; можете да ги промените каналите, да ја зголемите јачината на звукот или дури да се префрлите на надворешни уреди, само со вашиот глас

USB клонирање
Netflix
Youtube
Дисплај
Големина на екран
32"
Резолуција
1366x768
Широк спектар на бои
НЕ
Главни карактеристики
Smart TV
Да
Тип на процесор
двојно јадро
TV-DVD комби
НЕ
Видео
HDR
НЕ
Зголемување на резолуција UHD
НЕ
Модалитет на слики
Динамички, игра, спорт, кино, природно, корисник
Хибридна лог гама (HLG)
НЕ
Тјунер/Емитување
Тип на приемник
DVB-T2/C/S2
UHD од сателит
НЕ
HEVC (H.265) декодер
Да
Електронски програмски водич (EPG)
Да
Автоматско пребарување
Да
Капацитет за складирање на програмата (аналоген)
200
Кап. на складирање на прог. (дигитален S / S2)
10000
Кап. за складирање на прог. (дигитален T / T2 / C)
800
Конекции
Влез на антената
НЕ
HDMI
2 HDMI
USB
1 USB
Scart
Via RCA
VGA (PC in - D-Sub15)
Да
CI+
Да
Компонента (YPbPr) во
VIA PC INPUT
Композитен видео / аудио
Да
Дигитален аудио излез
COAX OUT
Етхернет
Да
Слушалки надвор
НЕ
Звук
Аудио излезна моќност (RMS)
2x6W RMS(%10 THD)
DTS декодер
DTS TruSurround+DTS HD
Тип на звучник
ДВЕЕ НА ЗВУЧНИК
Еквилајзер
5 band
Ger (D) + Nicam Стерео
Стандардно
карактеристики на Smart TV
Паметна далечинска апликација
Да
HBBTV
Да
Апликација за паметни водичи
Да
Огледало на екранот (Miracast)
Да
AVS
ДА(AVS)
Bluetooth
НЕ
Internal WLAN
ДА(Внатрешен)
Youtube 4K
НЕ
Youtube
Да
Netflix 4K
НЕ
Netflix
Да
Веб прелистувач
Да
Особини
Медиа плеер
Да
USB снимање (PVR подготвено)
Да
Листа на канали со USB клонирање
Да
HDMI ARC
Да
HDMI CEC
Да
MHL преку HDMI (Мобилен HD линк)
НЕ
Телетекст
Да
Заклучување за деца
Да
Репродукција на NTSC
Да
Основен хотелски режим
ОСНОВНА ХОТЕЛ МОДЕНА
Јазици на менито
Англиски, германски, француски, дански, фински, Норвега
Моќност / енергија
Потрошувачка на енергија во режим на подготвеност
0,5W
Работен напон - фреквенција
220-240V AC 50Hz
Светлост%
72%
Олово (mg)
Жива (mg)
12V ТВ (мобилна телевизија)
НЕ
Механика
Бруто тежина (gr)
6.900
Нето маса (gr)
5.150
VESA (ѕидно монтирање) шxв (ширина x висина) (mmxmm)
M4 200X100
Инструменти
Далечински управувач
Да
Батерија за далинчински управувач
Да
Каде да купам
Најдете продавница
Нашите локации