LT-32VH4100

FULL HD/HD TVs
  • HD-READY
  • 2 HDMI, 1 USB
HDMI
Дисплај
Големина на екран
32"
Резолуција
1366x768
Тип на панел
DLED
Осветленост
250
Главни карактеристики
Smart TV
Не
Тип на процесор
SINGLE CORE
TV-DVD комби
Не
100Hz
Не
Видео
HDR
Не
Dolby vвизија HDR
Не
Зголемување на резолуција UHD
Не
Модалитет на слики
Dynamic, Game,Sports, Cinema, Natural, User
Хибридна лог гама (HLG)
Не
Wide Color Gamut
Не
MEMC
Не
Super Resolution
Не
Micro Dimming
Не
Тјунер/Емитување
Тип на приемник
DVB-T2/C/S2
UHD од сателит
Не
HEVC (H.265) декодер
Да
Електронски програмски водич (EPG)
Да
Автоматско пребарување
Да
Капацитет за складирање на програмата (аналоген)
200
Кап. на складирање на прог. (дигитален S / S2)
10000
Кап. за складирање на прог. (дигитален T / T2 / C)
800
Dual Tuner
Не
Конекции
Влез на антената
Да
HDMI
2x HDMI ver1.4
USB
1 USB
Scart
Не
VGA (PC in - D-Sub15)
Да
CI+
Да
Компонента (YPbPr) во
via VGA
Композитен видео / аудио
Да
Дигитален аудио излез
COAX OUT
Етхернет
Не
Слушалки надвор
Да
Звук
Аудио излезна моќност (RMS)
2x6W RMS(%10 THD)
Dolby аудио
Не
DTS декодер
Не
Внатрешен сабвуфер
Не
Еквилајзер
5 band
Тип на звук
Да
Dolby Atmos
Не
DTS Virtual :X
Не
Dual Audio
Не
карактеристики на Smart TV
Built in Chromecast
Не
Ok Google
Не
Internal Wifi
Не
Google Play Movies
Не
Google Play Store
Не
Prime Video
Не
HBBTV
Не
Огледало на екранот (Miracast)
Не
AVS
Не
Youtube 4K
Не
Youtube
Не
Netflix 4K
Не
Netflix
Не
Веб прелистувач
Не
Особини
Медиа плеер
Да
USB снимање (PVR подготвено)
Да
USB-поддржани датотеки
.mpg, .mpeg, .dat, .mkv, .mp4, .mov, .3gp, .avi, .mp3, .wma, .aac, .m4a, .jpg, .jpeg, .gif, .png, .bmp
Листа на канали со USB клонирање
Да
HDMI ARC
Да
HDMI CEC
Да
MHL преку HDMI (Мобилен HD линк)
Не
Основен хотелски режим
Да
Јазици на менито
English, German, French, Danish, Finnish, Norwegia, Spanish, Italian
Моќност / енергија
Потрошувачка на енергија во режим на подготвеност
0,5W
Светлост%
72%
Олово (mg)
Жива (mg)
12V ТВ (мобилна телевизија)
Не
SDR Energy Class
F
SDR Energy Consumption
32
Механика
Штедливи димензии (мм)
795X128X530
Бруто тежина (gr)
5480
Нето маса (gr)
4340
VESA (ѕидно монтирање) шxв (ширина x висина) (mmxmm)
M4 75X75
Stand Type
Plastic side stand
Инструменти
Далечински управувач
Да
Батерија за далинчински управувач
Да
Small Remote Control
Не
Quick Start Guide
Да
Каде да купам
Најдете продавница
Нашите локации