LT-42VAF3000

FULL HD/HD TVs
  • FULL HD
  • Android TV
  • 3 HDMI, 2 USB
  • Super Resolution
  • HDR10
FHD
FHD

Благодарение на FHD резолуцијата на екранот, вашиот телевизор прикажува слики подетално од било кога. Со квалитет на екранот 1080p, нема да пропуштите никакви детали во вашата содржина со зголемена јасност на сликата.

Android TV
Android TV

Истражувајте илјадници филмови, емисии, игри и добијте одговори на вашите прашања на големиот екран со Android TV

Ok Google
Ok Google

Користете го гласот за да барате емисии, да го контролирате телевизорот, да го планирате денот и многу повеќе. Само прашајте го Google.

Долби аудио
Долби аудио

Го подобрува аудио искуството за репродукција на звучници. Dolby Audio Processing (DAP) е пакет технологии за пост -обработка дизајнирани да го подобрат искуството за репродукција на звук на ТВ користејќи ТВ звучници.

Super Resolution
HDR10
ChromeCast Built in
Google Play Movies
Ok Google
Netflix
Youtube
Prime Video
Wifi
Bluetooth
Дисплај
Големина на екран
42"
Резолуција
1920x1080
Тип на панел
DLED
Главни карактеристики
Smart TV
Да
Тип на процесор
QUAD CORE
TV-DVD комби
Не
100Hz
Не
Видео
HDR
Да
Dolby vвизија HDR
Не
Зголемување на резолуција UHD
Не
Модалитет на слики
Dynamic, Game,Sports, Cinema, Natural, User
Хибридна лог гама (HLG)
Да
Wide Color Gamut
Не
MEMC
Не
Super Resolution
Да
Micro Dimming
Не
Тјунер/Емитување
Тип на приемник
DVB-T2/C/S2
UHD од сателит
Не
HEVC (H.265) декодер
Да
Електронски програмски водич (EPG)
Да
Автоматско пребарување
Да
Капацитет за складирање на програмата (аналоген)
200
Кап. на складирање на прог. (дигитален S / S2)
10000
Кап. за складирање на прог. (дигитален T / T2 / C)
800
Dual Tuner
Не
Конекции
Влез на антената
Да
HDMI
3x HDMI ver1.4
USB
2 USB
Scart
Не
VGA (PC in - D-Sub15)
Да
CI+
Да
Компонента (YPbPr) во
via VGA
Композитен видео / аудио
Да
Дигитален аудио излез
OPTIC OUT
Етхернет
Да
Слушалки надвор
Да
Звук
Аудио излезна моќност (RMS)
2x8W RMS(%10 THD)
Dolby аудио
Да
DTS декодер
Не
Внатрешен сабвуфер
Не
Еквилајзер
5 band
Тип на звук
Да
Dolby Atmos
Не
DTS Virtual :X
Не
Dual Audio
Не
карактеристики на Smart TV
Built in Chromecast
Да
Ok Google
Да
Internal Wifi
Да
Google Play Movies
Да
Google Play Store
Да
Prime Video
Да
HBBTV
HbbTV
Огледало на екранот (Miracast)
Google Cast
AVS
Не
Bluetooth
Да
Youtube 4K
Не
Youtube
Да
Netflix 4K
Не
Netflix
Да
Веб прелистувач
Downloadable
Особини
Медиа плеер
Да
USB снимање (PVR подготвено)
Да
USB-поддржани датотеки
.mpg, .mpeg, .dat, .mkv, .mp4, .mov, .3gp, .avi, .mp3, .wma, .aac, .m4a, .jpg, .jpeg, .gif, .png, .bmp
Листа на канали со USB клонирање
Не
HDMI ARC
Да
HDMI CEC
Да
MHL преку HDMI (Мобилен HD линк)
Не
Основен хотелски режим
Не
Јазици на менито
English, German, French, Danish, Finnish, Norwegia, Spanish, Italian
Моќност / енергија
Потрошувачка на енергија во режим на подготвеност
0,5W
Светлост%
72%
Олово (mg)
Жива (mg)
12V ТВ (мобилна телевизија)
Не
Механика
Штедливи димензии (мм)
1085X154X710
Бруто тежина (gr)
9530
Нето маса (gr)
6980
VESA (ѕидно монтирање) шxв (ширина x висина) (mmxmm)
M4 100X100
Stand Type
Plastic side stand
Инструменти
Далечински управувач
Да
Батерија за далинчински управувач
Да
BT R/C Support
Не
Small Remote Control
Не
Quick Start Guide
Да
Каде да купам
Најдете продавница
Нашите локации