LT-43VU6100

UHD TVs
  • Ultra HD 4K
  • Smart TV
  • 3 HDMI, 2 USB
  • Dolby Atmos & Dolby Vision HDR
  • MEMC
JVC смарт портал
JVC смарт портал

JVC Smart Center ви овозможува пристап до различни содржини на Интернет со едноставно кликнување на далечинскиот управувач. Користејќи апликации за Smart TV, во основа, можете да проследувате музика, видеа и филмови во реално време од неколку - апликации. Можете да ги гледате пропуштените епизоди од вашите омилени ТВ емисии преку услуга за израмнување; можете да изнајмите најнови филмови или да гледате видеа на Интернет.

MEMC
MEMC

Алгоритам за надминување на замаглувањето на движењето и ефектот на движење при движење на објекти. Технологијата MEMC открива шеми на движење на предметите и применува интерполација помеѓу пиксели, обезбедувајќи многу поспорно видео искуство.

4K HDR Immersive
4K HDR Immersive

4K HDR Immersive Logo обезбедува гаранција за потрошувачите дека нивото на квалитетот на сликата што го вети оваа технологија ќе биде ефективно испорачано и репродуцирано на JVC телевизорите.

Dolby Atmos
Dolby Atmos

Потрошувачот може да го доживее Dolby Atmos во кино и да го добие истото искуство со Dolby Atmos во домот како ниедно друго звучно решение.

Долби визија HDR
Долби визија HDR

Револуција во визијата. Со неверојатна осветленост, контраст и боја, JVC телевизорите оживуваат забава пред вашите очи. Со целосно искористување на максималниот потенцијал на новата технологија за проекција на кино, Dolby Vision дава резултат на префинета, живописна слика што ќе ве натера да заборавите дека гледате на екран.

Works with Ok Google
Super Resolution
Micro Dimming
DTS Virtual :X
HDR10
Netflix
Bluetooth
Youtube
Prime Video
Wifi
Дисплај
Големина на екран
43"
Резолуција
3840x2160
Тип на панел
DLED
Осветленост
350
Главни карактеристики
Smart TV
Да
Тип на процесор
QUAD CORE
TV-DVD комби
Не
100Hz
Не
Видео
HDR
Да
Dolby vвизија HDR
Да
Зголемување на резолуција UHD
Да
Модалитет на слики
Dynamic, Game,Sports, Cinema, Natural, User
Хибридна лог гама (HLG)
Да
Wide Color Gamut
Не
MEMC
Да
Super Resolution
Да
Micro Dimming
Да
Тјунер/Емитување
Тип на приемник
DVB-T2/C/S2
UHD од сателит
Да
HEVC (H.265) декодер
Да
Електронски програмски водич (EPG)
Да
Автоматско пребарување
Да
Капацитет за складирање на програмата (аналоген)
200
Кап. на складирање на прог. (дигитален S / S2)
10000
Кап. за складирање на прог. (дигитален T / T2 / C)
800
Dual Tuner
Не
Конекции
Влез на антената
Да
HDMI
3x HDMI ver2.1
USB
2 USB
Scart
Не
VGA (PC in - D-Sub15)
Не
CI+
Да
Компонента (YPbPr) во
Не
Композитен видео / аудио
Не
Дигитален аудио излез
OPTIC OUT
Етхернет
Да
Слушалки надвор
Да
Звук
Аудио излезна моќност (RMS)
2x10W RMS(%10 THD)
Dolby аудио
Да
DTS декодер
DTS HD
Внатрешен сабвуфер
Не
Еквилајзер
5 band
Тип на звук
Да
Dolby Atmos
Да
DTS Virtual :X
Да
Dual Audio
Да
карактеристики на Smart TV
Built in Chromecast
Не
Works with Ok Google
Да
Ok Google
Не
Internal Wifi
Да
Google Play Movies
Не
Google Play Store
Не
Prime Video
Да
HBBTV
HbbTV
Огледало на екранот (Miracast)
Да
Амазон работи со Аlexa
Да
AVS
Да
Bluetooth
Да
Youtube 4K
Да
Youtube
Да
Netflix 4K
Да
Netflix
Да
Веб прелистувач
Да
Особини
Медиа плеер
Да
USB снимање (PVR подготвено)
Да
USB-поддржани датотеки
.mpg, .mpeg, .dat, .mkv, .mp4, .mov, .3gp, .avi, .mp3, .wma, .aac, .m4a, .jpg, .jpeg, .gif, .png, .bmp
Листа на канали со USB клонирање
Да
HDMI ARC
Да
HDMI CEC
Да
MHL преку HDMI (Мобилен HD линк)
Не
Основен хотелски режим
Да
Јазици на менито
English, German, French, Danish, Finnish, Norwegia, Spanish, Italian
Моќност / енергија
Потрошувачка на енергија во режим на подготвеност
0,5W
Светлост%
72%
Олово (mg)
Жива (mg)
12V ТВ (мобилна телевизија)
Не
SDR Energy Class
G
SDR Energy Consumption
54
HDR Class
G
HDR Consumption
88
Механика
Штедливи димензии (мм)
1085X154X710
Бруто тежина (gr)
10080
Нето маса (gr)
7650
VESA (ѕидно монтирање) шxв (ширина x висина) (mmxmm)
M4 100X100
Stand Type
Plastic mid stand
Инструменти
Далечински управувач
Да
Батерија за далинчински управувач
Да
Small Remote Control
Не
Quick Start Guide
Да
Каде да купам
Најдете продавница
Нашите локации