LT-50VA3000

UHD TVs
  • Ultra HD 4K
  • 4 HDMI, 2 USB
  • Android TV
  • Dolby Vision HDR
  • Super Resolution
4K HDR Immersive
4K HDR Immersive

4K HDR Immersive Logo обезбедува гаранција за потрошувачите дека нивото на квалитетот на сликата што го вети оваа технологија ќе биде ефективно испорачано и репродуцирано на JVC телевизорите.

Android TV
Android TV

Истражувајте илјадници филмови, емисии, игри и добијте одговори на вашите прашања на големиот екран со Android TV

Долби визија HDR
Долби визија HDR

Револуција во визијата. Со неверојатна осветленост, контраст и боја, JVC телевизорите оживуваат забава пред вашите очи. Со целосно искористување на максималниот потенцијал на новата технологија за проекција на кино, Dolby Vision дава резултат на префинета, живописна слика што ќе ве натера да заборавите дека гледате на екран.

Micro Dimming
Micro Dimming

Алгоритам за подобар контраст и живописен квалитет на сликата. Ова е обезбедено со длабока анализа на секој пиксел, реализација на темни и светли региони и примена на посебно задно осветлување.

Ok Google
Ok Google

Користете го гласот за да барате емисии, да го контролирате телевизорот, да го планирате денот и многу повеќе. Само прашајте го Google.

Bluetooth
Netflix
Youtube
Super Resolution
Google Play Movies
ChromeCast Built in
HDR10
Prime Video
Wifi
Дисплај
Големина на екран
50"
Резолуција
3840x2160
Тип на панел
DLED
Осветленост
350
Широк спектар на бои
Не
Главни карактеристики
Smart TV
Да
Тип на процесор
QUAD CORE
TV-DVD комби
Не
100Hz
Не
Видео
HDR
Да
Dolby vвизија HDR
Да
Зголемување на резолуција UHD
Да
Модалитет на слики
Dynamic, Game,Sports, Cinema, Natural, User
Хибридна лог гама (HLG)
Да
Wide Color Gamut
Не
MEMC
Не
Super Resolution
Да
Micro Dimming
Да
Тјунер/Емитување
Тип на приемник
DVB-T2/C/S2
UHD од сателит
Да
HEVC (H.265) декодер
Да
Електронски програмски водич (EPG)
Да
Автоматско пребарување
Да
Капацитет за складирање на програмата (аналоген)
200
Кап. на складирање на прог. (дигитален S / S2)
10000
Кап. за складирање на прог. (дигитален T / T2 / C)
800
Dual Tuner
Не
Конекции
Влез на антената
Да
HDMI
4x HDMI ver2.0
USB
2 USB
Scart
Не
VGA (PC in - D-Sub15)
Да
CI+
Да
Компонента (YPbPr) во
Да
Композитен видео / аудио
Да
Дигитален аудио излез
OPTIC OUT
Етхернет
Да
Слушалки надвор
Да
Звук
Аудио излезна моќност (RMS)
2x10W RMS(%10 THD)
Dolby аудио
Да
DTS декодер
DTS HD
Внатрешен сабвуфер
Не
Тип на звучник
DOWNFIRING SPEAKER
Еквилајзер
5 band
Ger (D) + Nicam Стерео
Default
Тип на звук
Да
Dolby Atmos
Не
DTS Virtual :X
Не
Dual Audio
Да
карактеристики на Smart TV
Паметна далечинска апликација
Да
Built in Chromecast
Да
Ok Google
Да
Internal Wifi
Да
Google Play Movies
Да
Google Play Store
Да
Prime Video
Да
HBBTV
HbbTV
Апликација за паметни водичи
Да
Огледало на екранот (Miracast)
Google Cast
AVS
Не
Bluetooth
Да
Internal WLAN
YES(INTERNAL)
Youtube 4K
Да
Youtube
Да
Netflix 4K
Да
Netflix
Да
Веб прелистувач
Downloadable
Особини
Медиа плеер
Да
USB снимање (PVR подготвено)
Да
USB-поддржани датотеки
.mpg, .mpeg, .dat, .mkv, .mp4, .mov, .3gp, .avi, .mp3, .wma, .aac, .m4a, .jpg, .jpeg, .gif, .png, .bmp
Листа на канали со USB клонирање
Не
HDMI ARC
Да
HDMI CEC
Да
MHL преку HDMI (Мобилен HD линк)
Не
Телетекст
Да
Заклучување за деца
Да
Репродукција на NTSC
Да
Основен хотелски режим
Не
Јазици на менито
English, German, French, Danish, Finnish, Norwegia, Spanish, Italian
Моќност / енергија
Потрошувачка на енергија во режим на подготвеност
0,5W
Работен напон - фреквенција
0,5W
Светлост%
72%
Олово (mg)
Жива (mg)
12V ТВ (мобилна телевизија)
Не
SDR Energy Class
G
SDR Energy Consumption
71
HDR Class
G
HDR Consumption
71
Механика
Штедливи димензии (мм)
1215X154X780
Бруто тежина (gr)
13000
Нето маса (gr)
9800
VESA (ѕидно монтирање) шxв (ширина x висина) (mmxmm)
M6 200X200
Stand Type
Plastic side stand
Инструменти
Далечински управувач
Да
Батерија за далинчински управувач
Да
BT R/C Support
Не
Small Remote Control
Не
Quick Start Guide
Да
Каде да купам
Најдете продавница
Нашите локации