LT-55VU3905

UHD TVs
  • Ultra HD 4K
  • 2 HDMI, 1 USB
  • Smart TV
  • Netflix 4K
  • Dolby Audio
Ултра HD (4K)
Ултра HD (4K)

Фатете ги сите детали на секој агол на екранот со поостри широк опсег на бои. Чувствувајте се како да живеете во шарен виртуелен свет или да сте опкружени со слики на познати уметници во уметничка галерија преку UHD 4K.

JVC смарт портал
JVC смарт портал

JVC Smart Center ви овозможува пристап до различни содржини на Интернет со едноставно кликнување на далечинскиот управувач. Користејќи апликации за Smart TV, во основа, можете да проследувате музика, видеа и филмови во реално време од неколку - апликации. Можете да ги гледате пропуштените епизоди од вашите омилени ТВ емисии преку услуга за израмнување; можете да изнајмите најнови филмови или да гледате видеа на Интернет.

Долби аудио
Долби аудио

Го подобрува аудио искуството за репродукција на звучници. Dolby Audio Processing (DAP) е пакет технологии за пост -обработка дизајнирани да го подобрат искуството за репродукција на звук на ТВ користејќи ТВ звучници.

Работи со Амазон Алекс
Работи со Амазон Алекс

Контролирајте го вашиот телевизор со уредите Alexa; можете да ги промените каналите, да ја зголемите јачината на звукот или дури да се префрлите на надворешни уреди, само со вашиот глас

USB клонирање
Netflix
Youtube
Дисплај
Големина на екран
55"
Резолуција
3840x2160
Широк спектар на бои
НЕ
Главни карактеристики
Smart TV
Да
Тип на процесор
двојно јадро
TV-DVD комби
НЕ
Видео
HDR
HDR10
Зголемување на резолуција UHD
НЕ
Модалитет на слики
Динамички, игра, спорт, кино, природно, корисник
Хибридна лог гама (HLG)
Да
Тјунер/Емитување
Тип на приемник
DVB-T2/C/S2
UHD од сателит
Да
HEVC (H.265) декодер
Да
Електронски програмски водич (EPG)
Да
Автоматско пребарување
Да
Капацитет за складирање на програмата (аналоген)
200
Кап. на складирање на прог. (дигитален S / S2)
10000
Кап. за складирање на прог. (дигитален T / T2 / C)
800
Конекции
Влез на антената
НЕ
HDMI
2 HDMI
USB
1 USB
Scart
Via RCA
VGA (PC in - D-Sub15)
Да
CI+
Да
Компонента (YPbPr) во
VIA PC INPUT
Композитен видео / аудио
Да
Дигитален аудио излез
OPTIC OUT
Етхернет
Да
Слушалки надвор
НЕ
Звук
Аудио излезна моќност (RMS)
2x10W RMS(%10 THD)
DTS декодер
DTS TruSurround+DTS HD
Внатрешен сабвуфер
НЕ
Тип на звучник
ДВЕЕ НА ЗВУЧНИК
Еквилајзер
5 band
Ger (D) + Nicam Стерео
Стандардно
карактеристики на Smart TV
Паметна далечинска апликација
Да
HBBTV
Да
Апликација за паметни водичи
Да
Огледало на екранот (Miracast)
Да
AVS
ДА(AVS)
Bluetooth
НЕ
Internal WLAN
ДА(Внатрешен)
Youtube 4K
НЕ
Youtube
Да
Netflix 4K
Да
Netflix
Да
Веб прелистувач
Да
Особини
Медиа плеер
Да
USB снимање (PVR подготвено)
НЕ
Листа на канали со USB клонирање
Да
HDMI ARC
Да
HDMI CEC
Да
MHL преку HDMI (Мобилен HD линк)
НЕ
Телетекст
Да
Заклучување за деца
Да
Репродукција на NTSC
Да
Основен хотелски режим
ОСНОВНА ХОТЕЛ МОДЕНА
Јазици на менито
Англиски, германски, француски, дански, фински, Норвега
Моќност / енергија
Потрошувачка на енергија во режим на подготвеност
0,5W
Работен напон - фреквенција
220-240V AC 50Hz
Светлост%
72%
Олово (mg)
Жива (mg)
12V ТВ (мобилна телевизија)
НЕ
Механика
Бруто тежина (gr)
16.600
Нето маса (gr)
12.950
VESA (ѕидно монтирање) шxв (ширина x висина) (mmxmm)
M6 200X200
Инструменти
Далечински управувач
Да
Батерија за далинчински управувач
Да
Каде да купам
Најдете продавница
Нашите локации