LT-58VU3100

UHD TVs
  • Ultra HD 4K
  • Smart TV
  • 3 HDMI, 1 USB
  • Dolby Vision HDR
  • Super Resolution
JVC смарт портал
JVC смарт портал

JVC Smart Center ви овозможува пристап до различни содржини на Интернет со едноставно кликнување на далечинскиот управувач. Користејќи апликации за Smart TV, во основа, можете да проследувате музика, видеа и филмови во реално време од неколку - апликации. Можете да ги гледате пропуштените епизоди од вашите омилени ТВ емисии преку услуга за израмнување; можете да изнајмите најнови филмови или да гледате видеа на Интернет.

Micro Dimming
Micro Dimming

Алгоритам за подобар контраст и живописен квалитет на сликата. Ова е обезбедено со длабока анализа на секој пиксел, реализација на темни и светли региони и примена на посебно задно осветлување.

4K HDR Immersive
4K HDR Immersive

4K HDR Immersive Logo обезбедува гаранција за потрошувачите дека нивото на квалитетот на сликата што го вети оваа технологија ќе биде ефективно испорачано и репродуцирано на JVC телевизорите.

Dolby Atmos
Dolby Atmos

Потрошувачот може да го доживее Dolby Atmos во кино и да го добие истото искуство со Dolby Atmos во домот како ниедно друго звучно решение.

Долби визија HDR
Долби визија HDR

Револуција во визијата. Со неверојатна осветленост, контраст и боја, JVC телевизорите оживуваат забава пред вашите очи. Со целосно искористување на максималниот потенцијал на новата технологија за проекција на кино, Dolby Vision дава резултат на префинета, живописна слика што ќе ве натера да заборавите дека гледате на екран.

Works with Ok Google
Super Resolution
HDR10
Netflix
Youtube
Работи со Амазон Алекс
HDMI
Prime Video
Wifi
Дисплај
Големина на екран
58"
Резолуција
3840x2160
Тип на панел
DLED
Осветленост
350
Главни карактеристики
Smart TV
Да
Тип на процесор
QUAD CORE
TV-DVD комби
Не
100Hz
Не
Видео
HDR
Да
Dolby vвизија HDR
Да
Зголемување на резолуција UHD
Да
Модалитет на слики
Dynamic, Game,Sports, Cinema, Natural, User
Хибридна лог гама (HLG)
Да
Wide Color Gamut
Не
MEMC
Не
Super Resolution
Да
Micro Dimming
Да
Тјунер/Емитување
Тип на приемник
DVB-T2/C/S2
UHD од сателит
Да
HEVC (H.265) декодер
Да
Електронски програмски водич (EPG)
Да
Автоматско пребарување
Да
Капацитет за складирање на програмата (аналоген)
200
Кап. на складирање на прог. (дигитален S / S2)
10000
Кап. за складирање на прог. (дигитален T / T2 / C)
800
Dual Tuner
Не
Конекции
Влез на антената
Да
HDMI
3x HDMI ver2.1
USB
1 USB
Scart
Не
VGA (PC in - D-Sub15)
Не
CI+
Да
Компонента (YPbPr) во
Не
Композитен видео / аудио
Не
Дигитален аудио излез
OPTIC OUT
Етхернет
Да
Слушалки надвор
Да
Звук
Аудио излезна моќност (RMS)
2x10W RMS(%10 THD)
Dolby аудио
Да
DTS декодер
Не
Внатрешен сабвуфер
Не
Еквилајзер
5 band
Тип на звук
Да
Dolby Atmos
Не
DTS Virtual :X
Не
Dual Audio
Не
карактеристики на Smart TV
Built in Chromecast
Не
Works with Ok Google
Да
Ok Google
Не
Internal Wifi
Да
Google Play Movies
Не
Google Play Store
Не
Prime Video
Да
HBBTV
HbbTV
Огледало на екранот (Miracast)
Да
Амазон работи со Аlexa
Да
AVS
Да
Bluetooth
Не
Youtube 4K
Да
Youtube
Да
Netflix 4K
Да
Netflix
Да
Веб прелистувач
Да
Особини
Медиа плеер
Да
USB снимање (PVR подготвено)
Да
USB-поддржани датотеки
.mpg, .mpeg, .dat, .mkv, .mp4, .mov, .3gp, .avi, .mp3, .wma, .aac, .m4a, .jpg, .jpeg, .gif, .png, .bmp
Листа на канали со USB клонирање
Да
HDMI ARC
Да
HDMI CEC
Да
MHL преку HDMI (Мобилен HD линк)
Не
Основен хотелски режим
Да
Јазици на менито
English, German, French, Danish, Finnish, Norwegia, Spanish, Italian
Моќност / енергија
Потрошувачка на енергија во режим на подготвеност
0,5W
Светлост%
72%
Олово (mg)
Жива (mg)
12V ТВ (мобилна телевизија)
Не
SDR Energy Class
E
SDR Energy Consumption
70
HDR Class
G
HDR Consumption
125
Механика
Штедливи димензии (мм)
1430X154X899
Бруто тежина (gr)
18100
Нето маса (gr)
14150
VESA (ѕидно монтирање) шxв (ширина x висина) (mmxmm)
M6 200X200
Stand Type
Plastic side stand
Инструменти
Далечински управувач
Да
Батерија за далинчински управувач
Да
Small Remote Control
Не
Quick Start Guide
Да
Каде да купам
Најдете продавница
Нашите локации