LT-32VAH3200

UHD TVs, Android Tvs
  • FULL HD
  • ANDROID TV
  • 3 HDMI, 2 USB
  • HDR10
Android TV
Android TV

Истражувајте илјадници филмови, емисии, игри и добијте одговори на вашите прашања на големиот екран со Android TV

Ok Google
Ok Google

Користете го гласот за да барате емисии, да го контролирате телевизорот, да го планирате денот и многу повеќе. Само прашајте го Google.

HD
HD

Благодарение на HD резолуцијата на екранот, вашиот телевизор прикажува слики подетално од било кога. Со квалитет на екранот 720p, нема да пропуштите детали во содржината со подобрен квалитет на слика за подобро доживување при гледање.

Micro Dimming
Micro Dimming

Алгоритам за подобар контраст и живописен квалитет на сликата. Ова е обезбедено со длабока анализа на секој пиксел, реализација на темни и светли региони и примена на посебно задно осветлување.

HDR10
Super Resolution
Wifi
Netflix
Youtube
Google Play Movies
ChromeCast Built in
Prime Video
Bluetooth
DVBT2/C-S2
Works with Google Home
Дисплај
Panel Luminance (Typical) (Cd/m2)
250
Motion Rate
50HZ
Viewing Angle
178/178
Големина на екран
32
Резолуција
FULL HD (1920X1080)
Главни карактеристики
Series
FULL HD
Smart TV
Да
Тип на процесор
QUAD CORE
Видео
Blue Stretch
Да
HDR
HDR10
Dolby vвизија HDR
Не
Модалитет на слики
DYNAMİC, GAME,SPORTS, CİNEMA, NATURAL, USER
Хибридна лог гама (HLG)
Да
Wide Color Gamut
Не
Super Resolution
Да
Micro Dimming
Да
Тјунер/Емитување
Тип на приемник
HD DVB-T2/C/S2(HEVC)
HEVC (H.265) декодер
Да
Електронски програмски водич (EPG)
Да
Автоматско пребарување
Да
Капацитет за складирање на програмата (аналоген)
200
Кап. на складирање на прог. (дигитален S / S2)
10000
Кап. за складирање на прог. (дигитален T / T2 / C)
1000
Конекции
Влез на антената
Да
HDMI
3 HDMI
USB
2 USB
Scart
VIA RCA
VGA (PC in - D-Sub15)
Да
CI+
Да
Компонента (YPbPr) во
VIA VGA
Композитен видео / аудио
Да
Дигитален аудио излез
OPTIC OUT
Етхернет
YES (ETHERNET_IN)
Слушалки надвор
Да
Звук
Sound Logo
GERMAN+NICAM STEREO
Dolby Digital Plus (DD+)
Да
Аудио излезна моќност (RMS)
2X6W RMS(%10 THD)
Dolby аудио
Да
DTS декодер
Не
Еквилајзер
5 BAND
Ger (D) + Nicam Стерео
Да
Dolby Atmos
Не
DTS Virtual :X
Не
карактеристики на Smart TV
Google Assistant
WORKS WITH
Smart Portal
ANDROID TV
Internal Wifi
YES (INTERNAL)
Google Play Movies
Да
Google Play Store
Да
Prime Video
Да
HBBTV
HBBTV
Огледало на екранот (Miracast)
GOOGLE CAST
AVS
Не
Bluetooth
Да
Youtube 4K
Не
Youtube
Да
Netflix 4K
Не
Netflix
Да
Веб прелистувач
N/A
Особини
Sleep Timer
Да
Медиа плеер
Да
USB снимање (PVR подготвено)
Да
USB-поддржани датотеки
.MPG / .MPEG / .DAT / .VOB / .MKV / .MP4 / .M4A / .MOV / .3GP / .AVİ / .TS / .MP3 / .WMA / .WAV / .JPG / .JPEG / .BMP / .PNG / .
Листа на канали со USB клонирање
Не
HDMI ARC
Да
HDMI CEC
Да
Телетекст
Да
Заклучување за деца
Да
Репродукција на NTSC
Да
Основен хотелски режим
Не
Моќност / енергија
Потрошувачка на енергија во режим на подготвеност
0,5W
Работен напон - фреквенција
0,5W(ST-BY)220-240V AC 50HZ
Светлост%
0,65
SDR Energy Class
E
SDR Energy Consumption
26
HDR Class
G
HDR Consumption
45
Механика
Бруто тежина (gr)
5380
Нето маса (gr)
M4 75X75
VESA (ѕидно монтирање) шxв (ширина x висина) (mmxmm)
M4 75X75
Product Depth (mm)
17,4
Product Width (mm)
72,6
Product Height (mm)
48
Boxed Depth (mm)
12,8
Boxed Width (mm)
79,5
Boxed Height (mm)
53
Инструменти
Батерија за далинчински управувач
Да
BT R/C Support
Не
Small Remote Control
Не
EAN Barcode
EAN Code
4975769476297
Каде да купам
Најдете продавница
Нашите локации