КАРАКТЕРИСТИКИ Спецификации ПОДДРШКА ФОТО ГАЛЕРИЈА
Дисплај
 • Големина на екран 49"
 • Резолуција 3840x2160
 • Широк спектар на бои НЕ
Видео
 • Хибридна лог гама (HLG) Да
 • HDR HDR10+DOLBY VISION
 • Зголемување на резолуција UHD НЕ
 • Модалитет на слики Динамички, игра, спорт, кино, природно, корисник
Конекции
 • Влез на антената НЕ
 • HDMI 4 HDMI
 • USB 2 USB
 • Scart Via RCA
 • VGA (PC in - D-Sub15) Да
 • CI+ Да
 • Компонента (YPbPr) во VIA PC INPUT
 • Композитен видео / аудио Да
 • Дигитален аудио излез OPTIC OUT
 • Етхернет Да
 • Слушалки надвор НЕ
Звук
 • Аудио излезна моќност (RMS) 2x10W RMS(%10 THD)
 • DTS декодер DTS TruSurround+DTS HD
 • Внатрешен сабвуфер Внатрешен Subwoofer
 • Тип на звучник ДВЕЕ НА ЗВУЧНИК
 • Еквилајзер 5 band
 • Ger (D) + Nicam Стерео Стандардно
Моќност / енергија
 • Работен напон - фреквенција 220-240V AC 50Hz
 • Светлост% 72%
 • Олово (mg) 0
 • Жива (mg) 0
 • 12V ТВ (мобилна телевизија) НЕ
 • Потрошувачка на енергија во режим на подготвеност 0,5W
Главни карактеристики
 • Smart TV Да
 • Тип на процесор ЧЕТИРИ ЈАДРЕН
 • TV-DVD комби НЕ
карактеристики на Smart TV
 • Огледало на екранот (Miracast) Да
 • Апликација за паметни водичи Да
 • Паметна далечинска апликација Да
 • AVS ДА(AVS)
 • HBBTV Да
 • Веб прелистувач Да
 • Netflix Да
 • Netflix 4K Да
 • Youtube Да
 • Youtube 4K НЕ
 • Internal WLAN ДА(Внатрешен)
 • Bluetooth Да
Инструменти
 • Далечински управувач Да
 • Батерија за далинчински управувач Да
Тјунер/Емитување
 • Автоматско пребарување Да
 • Капацитет за складирање на програмата (аналоген) 200
 • Кап. на складирање на прог. (дигитален S / S2) 10000
 • Кап. за складирање на прог. (дигитален T / T2 / C) 800
 • Електронски програмски водич (EPG) Да
 • Тип на приемник DVB-T2/C/S2
 • UHD од сателит Да
 • HEVC (H.265) декодер Да
Особини
 • Медиа плеер Да
 • USB снимање (PVR подготвено) Да
 • Листа на канали со USB клонирање Да
 • HDMI ARC Да
 • HDMI CEC Да
 • MHL преку HDMI (Мобилен HD линк) НЕ
 • Телетекст Да
 • Заклучување за деца Да
 • Репродукција на NTSC Да
 • Основен хотелски режим ОСНОВНА ХОТЕЛ МОДЕНА
 • Јазици на менито Англиски, германски, француски, дански, фински, Норвега
Механика
 • VESA (ѕидно монтирање) шxв (ширина x висина) M6 200X200
 • Бруто тежина 17.000
 • Нето маса 14.500
Ultra HD (4K)

Фатете ги сите детали на секој агол на екранот со поостри широк опсег на бои. Чувствувајте се како да живеете во шарен виртуелен свет или да сте опкружени со слики на познати уметници во уметничка галерија преку UHD 4K.

Dolby Vision HDR

Револуција во визијата. Со неверојатна осветленост, контраст и боја, JVC телевизорите оживуваат забава пред вашите очи. Со целосно искористување на максималниот потенцијал на новата технологија за проекција на кино, Dolby Vision дава резултат на префинета, живописна слика што ќе ве натера да заборавите дека гледате на екран.

JVC Smart Portal

JVC Smart Center ви овозможува пристап до различни содржини на Интернет со едноставно кликнување на далечинскиот управувач. Користејќи апликации за Smart TV, во основа, можете да проследувате музика, видеа и филмови во реално време од неколку - апликации. Можете да ги гледате пропуштените епизоди од вашите омилени ТВ емисии преку услуга за израмнување; можете да изнајмите најнови филмови или да гледате видеа на Интернет.

Works With Alexa

Контролирајте го вашиот телевизор со уредите Alexa; можете да ги промените каналите, да ја зголемите јачината на звукот или дури да се префрлите на надворешни уреди, само со вашиот глас

MEMC

Алгоритам за надминување на замаглувањето на движењето и ефектот на движење при движење на објекти. Технологијата MEMC открива шеми на движење на предметите и применува интерполација помеѓу пиксели, обезбедувајќи многу поспорно видео искуство.

Bluetooth

Со функцијата Bluetooth на JVC Smart Center, можете да поврзете додатоци како што се слушалки, звучни системи преку Bluetooth.

Netflix

JVC Smart Center ви овозможува да гледате илјадници филмови и ТВ емисии во секое време и колку сакате преку услугата Netflix. Ја претвора вашата дневна соба во кино или ТВ студио!

Youtube

Најновите и најголемите музички видеа, трендови и канали се тука. Можете исто така да го синхронизирате вашиот мобилен уред со апликацијата и да уживате во содржината.

Super Resolution

Алгоритам за решавање на артефактите од FHD во UHD или HD до UHD за зголемување на резолуцијата.

Micro Dimming

Алгоритам за подобар контраст и живописен квалитет на сликата. Ова е обезбедено со длабока анализа на секој пиксел, реализација на темни и светли региони и примена на посебно задно осветлување.

Eco Design and Energy Labelling