КАРАКТЕРИСТИКИ Спецификации ПОДДРШКА ФОТО ГАЛЕРИЈА
Дисплај
 • QLED Да
 • Големина на екран 55"
 • Резолуција 3840x2160
 • Тип на панел DLED
 • Осветленост 350
 • Широк спектар на бои QLED
Видео
 • Wide Color Gamut QLED
 • MEMC Не
 • Super Resolution Да
 • Micro Dimming Да
 • Хибридна лог гама (HLG) Да
 • HDR Да
 • Dolby vвизија HDR Да
 • Зголемување на резолуција UHD Да
 • Модалитет на слики Dynamic, Game,Sports, Cinema, Natural, User
Конекции
 • Влез на антената Да
 • HDMI 3x HDMI ver2.0
 • USB 2 USB
 • Scart Не
 • VGA (PC in - D-Sub15) Не
 • CI+ Да
 • Компонента (YPbPr) во Не
 • Композитен видео / аудио Не
 • Дигитален аудио излез OPTIC OUT
 • Етхернет Да
 • Слушалки надвор Да
Звук
 • Dolby Atmos Не
 • DTS Virtual :X Не
 • Dual Audio Не
 • Аудио излезна моќност (RMS) 2x10W RMS(%10 THD)
 • Dolby аудио Да
 • DTS декодер DTS HD
 • Внатрешен сабвуфер Да
 • Еквилајзер 5 band
 • Тип на звук Да
Моќност / енергија
 • Светлост% 72%
 • Олово (mg) 0
 • Жива (mg) 0
 • 12V ТВ (мобилна телевизија) Не
 • HDR Consumption 77
 • HDR Class F
 • SDR Energy Consumption 77
 • SDR Energy Class F
 • Потрошувачка на енергија во режим на подготвеност 0,5W
Главни карактеристики
 • 100Hz Не
 • Smart TV Да
 • Тип на процесор QUAD CORE
 • TV-DVD комби Не
карактеристики на Smart TV
 • Prime Video Да
 • Google Play Store Да
 • Google Play Movies Да
 • Internal Wifi Да
 • Built in Chromecast Да
 • Ok Google Да
 • Огледало на екранот (Miracast) Google Cast
 • AVS Не
 • HBBTV HbbTV
 • Веб прелистувач Downloadable
 • Netflix Да
 • Netflix 4K Да
 • Youtube Да
 • Youtube 4K Да
 • Bluetooth Да
Инструменти
 • Далечински управувач Да
 • Батерија за далинчински управувач Да
 • BT R/C Support Да
 • Small Remote Control Не
 • Quick Start Guide Да
Тјунер/Емитување
 • Dual Tuner Не
 • Автоматско пребарување Да
 • Капацитет за складирање на програмата (аналоген) 200
 • Кап. на складирање на прог. (дигитален S / S2) 7000
 • Кап. за складирање на прог. (дигитален T / T2 / C) 800
 • Електронски програмски водич (EPG) Да
 • Тип на приемник DVB-T2/C/S2
 • UHD од сателит Да
 • HEVC (H.265) декодер Да
Особини
 • Медиа плеер Да
 • USB снимање (PVR подготвено) Да
 • USB-поддржани датотеки .mpg, .mpeg, .dat, .mkv, .mp4, .mov, .3gp, .avi, .mp3, .wma, .aac, .m4a, .jpg, .jpeg, .gif, .png, .bmp
 • Листа на канали со USB клонирање Не
 • HDMI ARC Да
 • HDMI CEC Да
 • MHL преку HDMI (Мобилен HD линк) Не
 • Основен хотелски режим Не
 • Јазици на менито English, German, French, Danish, Finnish, Norwegia, Spanish, Italian
Механика
 • VESA (ѕидно монтирање) шxв (ширина x висина) M6 200X200
 • Штедливи димензии (мм) 1369X154X860
 • Бруто тежина 17010
 • Нето маса 13140
 • Stand Type Metal side stand
Android TV

Истражувајте илјадници филмови, емисии, игри и добијте одговори на вашите прашања на големиот екран со Android TV

Micro Dimming

Алгоритам за подобар контраст и живописен квалитет на сликата. Ова е обезбедено со длабока анализа на секој пиксел, реализација на темни и светли региони и примена на посебно задно осветлување.

4K HDR Immersive

4K HDR Immersive Logo обезбедува гаранција за потрошувачите дека нивото на квалитетот на сликата што го вети оваа технологија ќе биде ефективно испорачано и репродуцирано на JVC телевизорите.

QLED

Дизајнирани да поддржуваат над 90% од опсегот на бои DC1-P3, телевизорите со Quantum Dot Android обезбедуваат неверојатни нивоа на боја и точност на сликата.

Dolby Vision HDR

Револуција во визијата. Со неверојатна осветленост, контраст и боја, JVC телевизорите оживуваат забава пред вашите очи. Со целосно искористување на максималниот потенцијал на новата технологија за проекција на кино, Dolby Vision дава резултат на префинета, живописна слика што ќе ве натера да заборавите дека гледате на екран.

Super Resolution

Алгоритам за решавање на артефактите од FHD во UHD или HD до UHD за зголемување на резолуцијата.

Google Play Movies

Филмовите на Google Play го олеснуваат пронаоѓањето и гледањето филмови и ТВ -емисии од било кога.

ChromeCast Built in

Вградениот Chromecast е технологија која ви овозможува да ја пренесувате омилената забава и апликации од телефонот, таблетот или лаптопот директно до вашиот телевизор

HDR10

Високиот динамички опсег овозможува видео и слики со многу поголема осветленост, контраст и подобра точност на боите од она што беше можно во минатото.

Ok Google

Користете го гласот за да барате емисии, да го контролирате телевизорот, да го планирате денот и многу повеќе. Само прашајте го Google.

Netflix

JVC Smart Center ви овозможува да гледате илјадници филмови и ТВ емисии во секое време и колку сакате преку услугата Netflix. Ја претвора вашата дневна соба во кино или ТВ студио!

Prime Video

Youtube

Најновите и најголемите музички видеа, трендови и канали се тука. Можете исто така да го синхронизирате вашиот мобилен уред со апликацијата и да уживате во содржината.

Bluetooth

Со функцијата Bluetooth на JVC Smart Center, можете да поврзете додатоци како што се слушалки, звучни системи преку Bluetooth.

Wifi

Eco Design and Energy Labelling