КАРАКТЕРИСТИКИ Спецификации ПОДДРШКА ФОТО ГАЛЕРИЈА
Дисплај
 • Големина на екран 58"
 • Резолуција 3840x2160
 • Тип на панел DLED
 • Широк спектар на бои Не
Видео
 • Хибридна лог гама (HLG) Да
 • HDR Да
 • Dolby vвизија HDR Да
 • Зголемување на резолуција UHD Да
 • Модалитет на слики Dynamic, Game,Sports, Cinema, Natural, User
Конекции
 • Влез на антената Да
 • HDMI 4 HDMI
 • USB 2 USB
 • Scart Не
 • VGA (PC in - D-Sub15) Да
 • CI+ Да
 • Компонента (YPbPr) во VIA PC INPUT
 • Композитен видео / аудио Да
 • Дигитален аудио излез OPTIC OUT
 • Етхернет Да
 • Слушалки надвор Да
Звук
 • Аудио излезна моќност (RMS) 2x10W RMS(%10 THD)
 • Dolby аудио Да
 • DTS декодер Да
 • Внатрешен сабвуфер Да
 • Еквилајзер 5 band
 • Тип на звук Да
Моќност / енергија
 • Светлост% 0,72
 • Олово (mg) 0
 • Жива (mg) 0
 • 12V ТВ (мобилна телевизија) Не
 • Потрошувачка на енергија во режим на подготвеност 0,5W
Главни карактеристики
 • Smart TV Да
 • Тип на процесор QUAD CORE
 • TV-DVD комби Не
карактеристики на Smart TV
 • Огледало на екранот (Miracast) Да
 • Амазон работи со Аlexa Да
 • AVS YES(AVS)
 • HBBTV HbbTV + OpApp
 • Веб прелистувач Да
 • Netflix Да
 • Netflix 4K Да
 • Youtube Да
 • Youtube 4K Да
 • Bluetooth Да
Инструменти
 • Далечински управувач Да
 • Батерија за далинчински управувач Да
Тјунер/Емитување
 • Автоматско пребарување Да
 • Капацитет за складирање на програмата (аналоген) 200
 • Кап. на складирање на прог. (дигитален S / S2) 7000
 • Кап. за складирање на прог. (дигитален T / T2 / C) 800
 • Електронски програмски водич (EPG) Да
 • Тип на приемник DVB-T2/C/S2
 • UHD од сателит Да
 • HEVC (H.265) декодер Да
Особини
 • Медиа плеер Да
 • USB снимање (PVR подготвено) Не
 • USB-поддржани датотеки .mpg, .mpeg, .dat, .mkv, .mp4, .mov, .3gp, .avi, .mp3, .wma, .aac, .m4a, .jpg, .jpeg, .gif, .png, .bmp
 • Листа на канали со USB клонирање Да
 • HDMI ARC Да
 • HDMI CEC Да
 • MHL преку HDMI (Мобилен HD линк) Не
 • Основен хотелски режим Да
 • Јазици на менито English, German, French, Danish, Finnish, NOrwegia, Spanish, Italian
Механика
 • VESA (ѕидно монтирање) шxв (ширина x висина) M6 200X200
 • Бруто тежина 21750
 • Нето маса 16250
Ultra HD (4K)

Фатете ги сите детали на секој агол на екранот со поостри широк опсег на бои. Чувствувајте се како да живеете во шарен виртуелен свет или да сте опкружени со слики на познати уметници во уметничка галерија преку UHD 4K.

MEMC

Алгоритам за надминување на замаглувањето на движењето и ефектот на движење при движење на објекти. Технологијата MEMC открива шеми на движење на предметите и применува интерполација помеѓу пиксели, обезбедувајќи многу поспорно видео искуство.

Works With Alexa

Контролирајте го вашиот телевизор со уредите Alexa; можете да ги промените каналите, да ја зголемите јачината на звукот или дури да се префрлите на надворешни уреди, само со вашиот глас

JVC Smart Portal

JVC Smart Center ви овозможува пристап до различни содржини на Интернет со едноставно кликнување на далечинскиот управувач. Користејќи апликации за Smart TV, во основа, можете да проследувате музика, видеа и филмови во реално време од неколку - апликации. Можете да ги гледате пропуштените епизоди од вашите омилени ТВ емисии преку услуга за израмнување; можете да изнајмите најнови филмови или да гледате видеа на Интернет.

Dolby Vision HDR

Револуција во визијата. Со неверојатна осветленост, контраст и боја, JVC телевизорите оживуваат забава пред вашите очи. Со целосно искористување на максималниот потенцијал на новата технологија за проекција на кино, Dolby Vision дава резултат на префинета, живописна слика што ќе ве натера да заборавите дека гледате на екран.

Super Resolution

Алгоритам за решавање на артефактите од FHD во UHD или HD до UHD за зголемување на резолуцијата.

Youtube

Најновите и најголемите музички видеа, трендови и канали се тука. Можете исто така да го синхронизирате вашиот мобилен уред со апликацијата и да уживате во содржината.

Netflix

JVC Smart Center ви овозможува да гледате илјадници филмови и ТВ емисии во секое време и колку сакате преку услугата Netflix. Ја претвора вашата дневна соба во кино или ТВ студио!

Bluetooth

Со функцијата Bluetooth на JVC Smart Center, можете да поврзете додатоци како што се слушалки, звучни системи преку Bluetooth.

Micro Dimming

Алгоритам за подобар контраст и живописен квалитет на сликата. Ова е обезбедено со длабока анализа на секој пиксел, реализација на темни и светли региони и примена на посебно задно осветлување.

Eco Design and Energy Labelling