КАРАКТЕРИСТИКИ Спецификации ПОДДРШКА ФОТО ГАЛЕРИЈА
Дисплај
 • QLED Не
 • Големина на екран 70
 • Резолуција 3840x2160
 • Тип на панел DLED
 • Осветленост 350
 • Широк спектар на бои QLED
Видео
 • Wide Color Gamut QLED
 • MEMC Не
 • Super Resolution Не
 • Micro Dimming Не
 • Хибридна лог гама (HLG) Да
 • HDR Не
 • Dolby vвизија HDR Не
 • Зголемување на резолуција UHD Да
 • Модалитет на слики Dynamic, Game,Sports, Cinema, Natural, User
Конекции
 • Влез на антената Не
 • HDMI 3x HDMI ver2.0
 • USB 2 USB
 • Scart Не
 • VGA (PC in - D-Sub15) Не
 • CI+ Не
 • Компонента (YPbPr) во Не
 • Композитен видео / аудио Не
 • Дигитален аудио излез OPTIC OUT
 • Етхернет Да
 • Слушалки надвор Не
Звук
 • Dolby Atmos Не
 • DTS Virtual :X Не
 • Dual Audio Не
 • Аудио излезна моќност (RMS) 2x12W RMS(%10 THD)
 • Dolby аудио Не
 • DTS декодер DTS HD
 • Внатрешен сабвуфер Не
 • Еквилајзер 5 band
 • Тип на звук Не
Моќност / енергија
 • Светлост% 72%
 • Олово (mg) 0
 • Жива (mg) 0
 • 12V ТВ (мобилна телевизија) Не
 • HDR Consumption 85
 • HDR Class E
 • SDR Energy Consumption 85
 • SDR Energy Class E
 • Потрошувачка на енергија во режим на подготвеност 0,5W
Главни карактеристики
 • 100Hz Не
 • Smart TV Да
 • Тип на процесор QUAD CORE
 • TV-DVD комби Не
карактеристики на Smart TV
 • Prime Video Не
 • Google Play Store Не
 • Google Play Movies Не
 • Internal Wifi Не
 • Built in Chromecast Не
 • Ok Google Не
 • Огледало на екранот (Miracast) Google Cast
 • AVS Не
 • HBBTV HbbTV
 • Веб прелистувач Downloadable
 • Netflix Да
 • Netflix 4K Не
 • Youtube Не
 • Youtube 4K Не
 • Bluetooth Не
Инструменти
 • Далечински управувач Да
 • Батерија за далинчински управувач Да
 • BT R/C Support Не
 • Small Remote Control Не
 • Quick Start Guide Не
Тјунер/Емитување
 • Dual Tuner Не
 • Автоматско пребарување Да
 • Капацитет за складирање на програмата (аналоген) 200
 • Кап. на складирање на прог. (дигитален S / S2) 7000
 • Кап. за складирање на прог. (дигитален T / T2 / C) 800
 • Електронски програмски водич (EPG) Да
 • Тип на приемник DVB-T2/C/S2
 • UHD од сателит Не
 • HEVC (H.265) декодер Да
Особини
 • Медиа плеер Да
 • USB снимање (PVR подготвено) Да
 • USB-поддржани датотеки .mpg, .mpeg, .dat, .mkv, .mp4, .mov, .3gp, .avi, .mp3, .wma, .aac, .m4a, .jpg, .jpeg, .gif, .png, .bmp
 • Листа на канали со USB клонирање Не
 • HDMI ARC Да
 • HDMI CEC Да
 • MHL преку HDMI (Мобилен HD линк) Не
 • Основен хотелски режим Не
 • Јазици на менито English, German, French, Danish, Finnish, Norwegia, Spanish, Italian
Механика
 • VESA (ѕидно монтирање) шxв (ширина x висина) M6 400X200
 • Штедливи димензии (мм) 1620X165X1010
 • Бруто тежина 21550
 • Нето маса 19550
 • Stand Type Metal mid stand
Dolby Vision HDR

Револуција во визијата. Со неверојатна осветленост, контраст и боја, JVC телевизорите оживуваат забава пред вашите очи. Со целосно искористување на максималниот потенцијал на новата технологија за проекција на кино, Dolby Vision дава резултат на префинета, живописна слика што ќе ве натера да заборавите дека гледате на екран.

Android TV

Истражувајте илјадници филмови, емисии, игри и добијте одговори на вашите прашања на големиот екран со Android TV

QLED

Дизајнирани да поддржуваат над 90% од опсегот на бои DC1-P3, телевизорите со Quantum Dot Android обезбедуваат неверојатни нивоа на боја и точност на сликата.

4K HDR Immersive

4K HDR Immersive Logo обезбедува гаранција за потрошувачите дека нивото на квалитетот на сликата што го вети оваа технологија ќе биде ефективно испорачано и репродуцирано на JVC телевизорите.

Micro Dimming

Алгоритам за подобар контраст и живописен квалитет на сликата. Ова е обезбедено со длабока анализа на секој пиксел, реализација на темни и светли региони и примена на посебно задно осветлување.

Prime Video

Ok Google

Користете го гласот за да барате емисии, да го контролирате телевизорот, да го планирате денот и многу повеќе. Само прашајте го Google.

HDR10

Високиот динамички опсег овозможува видео и слики со многу поголема осветленост, контраст и подобра точност на боите од она што беше можно во минатото.

ChromeCast Built in

Вградениот Chromecast е технологија која ви овозможува да ја пренесувате омилената забава и апликации од телефонот, таблетот или лаптопот директно до вашиот телевизор

Google Play Movies

Филмовите на Google Play го олеснуваат пронаоѓањето и гледањето филмови и ТВ -емисии од било кога.

Super Resolution

Алгоритам за решавање на артефактите од FHD во UHD или HD до UHD за зголемување на резолуцијата.

Youtube

Најновите и најголемите музички видеа, трендови и канали се тука. Можете исто така да го синхронизирате вашиот мобилен уред со апликацијата и да уживате во содржината.

Netflix

JVC Smart Center ви овозможува да гледате илјадници филмови и ТВ емисии во секое време и колку сакате преку услугата Netflix. Ја претвора вашата дневна соба во кино или ТВ студио!

Bluetooth

Со функцијата Bluetooth на JVC Smart Center, можете да поврзете додатоци како што се слушалки, звучни системи преку Bluetooth.

Wifi

Eco Design and Energy Labelling