LT-32VAF5300

FULL HD/HD TVs, Android Tvs
  • FULL HD (1920X1080)
  • 3 HDMI & 2 USB
  • Android TV
  • HDR10
  • Super Resolution & Micro Dimming
FHD
FHD

Благодарение на FHD резолуцијата на екранот, вашиот телевизор прикажува слики подетално од било кога. Со квалитет на екранот 1080p, нема да пропуштите никакви детали во вашата содржина со зголемена јасност на сликата.

Android TV
Android TV

Истражувајте илјадници филмови, емисии, игри и добијте одговори на вашите прашања на големиот екран со Android TV

HDR10
HDR10

Високиот динамички опсег овозможува видео и слики со многу поголема осветленост, контраст и подобра точност на боите од она што беше можно во минатото.

Super Resolution
Super Resolution

Алгоритам за решавање на артефактите од FHD во UHD или HD до UHD за зголемување на резолуцијата.

Ok Google
Ok Google

Користете го гласот за да барате емисии, да го контролирате телевизорот, да го планирате денот и многу повеќе. Само прашајте го Google.

Micro Dimming
Bluetooth
DVBT2/C-S2
Wifi
Netflix
Google Play Movies
Prime Video
Works with Google Home
Дисплај
Panel Luminance (Typical) (Cd/m2)
250
Motion Rate
50HZ
Viewing Angle
178/178
Големина на екран
32
Резолуција
FULL HD (1920X1080)
Главни карактеристики
Smart TV
Да
Тип на процесор
QUAD CORE
Видео
Blue Stretch
Да
HDR
HDR10
Dolby vвизија HDR
Не
Модалитет на слики
DYNAMIC, GAME,SPORTS, CINEMA, NATURAL, USER
Хибридна лог гама (HLG)
Да
Wide Color Gamut
Не
Super Resolution
Да
Micro Dimming
Да
Dolby Vision IQ
Не
Тјунер/Емитување
Тип на приемник
HD DVB-T2/C/S2(HEVC)
HEVC (H.265) декодер
Да
Електронски програмски водич (EPG)
Да
Автоматско пребарување
Да
Капацитет за складирање на програмата (аналоген)
200
Кап. на складирање на прог. (дигитален S / S2)
10000
Кап. за складирање на прог. (дигитален T / T2 / C)
1000
Конекции
Влез на антената
Да
HDMI
3 HDMI
USB
2 USB
Scart
VIA RCA
VGA (PC in - D-Sub15)
Да
CI+
Да
Компонента (YPbPr) во
VIA VGA
Композитен видео / аудио
Да
Дигитален аудио излез
OPTIC OUT
Етхернет
YES(10/100 MBPS)
Слушалки надвор
Да
Звук
Dolby Digital Plus (DD+)
Да
Аудио излезна моќност (RMS)
2X6W RMS(%10 THD)
Dolby аудио
Да
DTS декодер
Не
Еквилајзер
5 BAND
Ger (D) + Nicam Стерео
Да
Тип на звук
GERMAN+NICAM STEREO
Dolby Atmos
Не
DTS Play-Fi
Не
DTS Virtual :X
Не
карактеристики на Smart TV
Amazon Alexa
Не
Google Assistant
WORKS WITH
Smart Portal
ANDROID TV
Internal Wifi
YES(INTERNAL)
Google Play Movies
Да
Google Play Store
Да
Prime Video
Да
HBBTV
HBBTV
Огледало на екранот (Miracast)
GOOGLE CAST
AVS
Не
Bluetooth
Да
Youtube 4K
Не
Youtube
Да
Netflix 4K
Не
Netflix
Да
Веб прелистувач
Не
Особини
Sleep Timer
Да
Медиа плеер
Да
USB снимање (PVR подготвено)
Да
USB-поддржани датотеки
.MPG / .MPEG / .DAT / .VOB / .MKV / .MP4 / .MOV / .3GP / .AVI / .MP3 / .WMA / .WAV / .JPG / .JPEG / .BMP / .PNG / .GIF
Листа на канали со USB клонирање
Не
HDMI ARC
Да
HDMI CEC
Да
Телетекст
Да
Заклучување за деца
Да
Основен хотелски режим
Не
Моќност / енергија
Потрошувачка на енергија во режим на подготвеност
0,5W
Работен напон - фреквенција
0,5W(ST-BY)220-240V AC 50HZ
Светлост%
0,65
12V ТВ (мобилна телевизија)
Не
SDR Energy Class
E
SDR Energy Consumption
26
HDR Class
G
HDR Consumption
45
Механика
Бруто тежина (gr)
5650
Нето маса (gr)
4350
VESA (ѕидно монтирање) шxв (ширина x висина) (mmxmm)
M4 75X75
Product Depth (mm)
17,4
Product Width (mm)
72,6
Product Height (mm)
48
Boxed Depth (mm)
12,8
Boxed Width (mm)
79,5
Boxed Height (mm)
53
Инструменти
Батерија за далинчински управувач
Да
BT R/C Support
Да
Small Remote Control
Не
EAN Barcode
EAN Code
4975769476327
Каде да купам
Најдете продавница
Нашите локации