LT-55VAQ7200

UHD TVs, Android Tvs, QLED
  • 4K ULTRA HD (3840X2160)
  • 3 HDMI & 2 USB
  • QLED Android TV
  • Dolby Vision HDR & HDR10+
  • MEMC
4K HDR Immersive
4K HDR Immersive

4K HDR Immersive Logo обезбедува гаранција за потрошувачите дека нивото на квалитетот на сликата што го вети оваа технологија ќе биде ефективно испорачано и репродуцирано на JVC телевизорите.

Android TV
Android TV

Истражувајте илјадници филмови, емисии, игри и добијте одговори на вашите прашања на големиот екран со Android TV

QLED
QLED

Дизајнирани да поддржуваат над 90% од опсегот на бои DC1-P3, телевизорите со Quantum Dot Android обезбедуваат неверојатни нивоа на боја и точност на сликата.

MEMC
MEMC

Алгоритам за надминување на замаглувањето на движењето и ефектот на движење при движење на објекти. Технологијата MEMC открива шеми на движење на предметите и применува интерполација помеѓу пиксели, обезбедувајќи многу поспорно видео искуство.

Dolby Atmos
Dolby Atmos

Потрошувачот може да го доживее Dolby Atmos во кино и да го добие истото искуство со Dolby Atmos во домот како ниедно друго звучно решение.

Долби визија HDR
HDR10
Super Resolution
DTS Virtual :X
Micro Dimming
Bluetooth
Ok Google
DVBT2/C-S2
HDR10+
Auto Low Latency Mode (ALLM)
Дисплај
Motion Rate
50HZ
Viewing Angle
178/178
Големина на екран
55
Резолуција
4K ULTRA HD (3840X2160)
Главни карактеристики
Smart TV
Да
Тип на процесор
QUAD CORE
Видео
Quantum Dot
Да
DECONTOUR
Да
Blue Stretch
Да
HDR
HDR10 + DOLBY VISION + HDR10+
Dolby vвизија HDR
Да
Зголемување на резолуција UHD
Да
Модалитет на слики
DYNAMIC, GAME,SPORTS, CINEMA, NATURAL, USER
Хибридна лог гама (HLG)
Да
Wide Color Gamut
Да
MEMC
Да
Super Resolution
Да
Micro Dimming
Да
Filmmaker Mode
Не
Dolby Vision IQ
Не
Variable Refresh Rate (VRR)
Не
Тјунер/Емитување
Тип на приемник
HD DVB-T2/C/S2(HEVC)
UHD од сателит
Да
HEVC (H.265) декодер
Да
Електронски програмски водич (EPG)
Да
Автоматско пребарување
Да
Капацитет за складирање на програмата (аналоген)
200
Кап. на складирање на прог. (дигитален S / S2)
10000
Кап. за складирање на прог. (дигитален T / T2 / C)
800
Конекции
Влез на антената
Да
HDMI
3 HDMI
USB
2 USB
Scart
Не
VGA (PC in - D-Sub15)
Не
CI+
Да
Компонента (YPbPr) во
Не
Композитен видео / аудио
Не
Дигитален аудио излез
OPTIC OUT
Етхернет
YES(10/100 MBPS)
Слушалки надвор
Да
Звук
Dolby Digital Plus (DD+)
Да
Аудио излезна моќност (RMS)
2X10W RMS(%10 THD)
Dolby аудио
ATMOS
DTS декодер
Да
Внатрешен сабвуфер
INTERNAL SUBWOOFER
Ger (D) + Nicam Стерео
Да
Тип на звук
DTS VIRTUAL X + DTS X
Dolby Atmos
Да
DTS Play-Fi
Не
DTS Virtual :X
Да
карактеристики на Smart TV
Amazon Alexa
Не
Google Assistant
WORKS WITH
Smart Portal
ANDROID TV
Internal Wifi
YES(INTERNAL)
Google Play Movies
Да
Google Play Store
Да
Prime Video
Да
HBBTV
HBBTV
Огледало на екранот (Miracast)
GOOGLE CAST
AVS
Не
Bluetooth
Да
Youtube 4K
Да
Youtube
Да
Netflix 4K
Да
Netflix
Да
Веб прелистувач
Не
Особини
Sleep Timer
Да
Медиа плеер
Да
USB снимање (PVR подготвено)
Да
USB-поддржани датотеки
.MPG / .MPEG / .DAT / .VOB / .MKV / .MP4 / .MOV / .3GP / .AVI / .MP3 / .WMA / .WAV / .JPG / .JPEG / .BMP / .PNG / .GIF
Листа на канали со USB клонирање
Не
HDMI ARC
YES(EARC)
HDMI CEC
Да
Телетекст
Да
Заклучување за деца
Да
Основен хотелски режим
Не
HDMI 2.1 with ALLM
Да
Моќност / енергија
Потрошувачка на енергија во режим на подготвеност
0,5W
Работен напон - фреквенција
0,5W(ST-BY)220-240V AC 50HZ
Светлост%
0,65
SDR Energy Class
E
SDR Energy Consumption
64
HDR Class
G
HDR Consumption
123
Механика
Бруто тежина (gr)
19600
Нето маса (gr)
15000
VESA (ѕидно монтирање) шxв (ширина x висина) (mmxmm)
M6 200X200
Product Depth (mm)
22,9
Product Width (mm)
123,8
Product Height (mm)
76,5
Boxed Depth (mm)
15,4
Boxed Width (mm)
136,9
Boxed Height (mm)
86
Инструменти
Батерија за далинчински управувач
Да
BT R/C Support
Да
Small Remote Control
Не
EAN Barcode
EAN Code
4975769472602
Каде да купам
Најдете продавница
Нашите локации