LT-65VA3200

UHD TVs, Android Tvs
  • 4K ULTRA HD
  • ANDROID TV
  • 3 HDMI, 2 USB
  • DOLBY ATMOS & DOLBY VISION HDR
4K HDR Immersive
4K HDR Immersive

4K HDR Immersive Logo обезбедува гаранција за потрошувачите дека нивото на квалитетот на сликата што го вети оваа технологија ќе биде ефективно испорачано и репродуцирано на JVC телевизорите.

Dolby Atmos
Dolby Atmos

Потрошувачот може да го доживее Dolby Atmos во кино и да го добие истото искуство со Dolby Atmos во домот како ниедно друго звучно решение.

HDR10
HDR10

Високиот динамички опсег овозможува видео и слики со многу поголема осветленост, контраст и подобра точност на боите од она што беше можно во минатото.

Ok Google
Ok Google

Користете го гласот за да барате емисии, да го контролирате телевизорот, да го планирате денот и многу повеќе. Само прашајте го Google.

Android TV
Android TV

Истражувајте илјадници филмови, емисии, игри и добијте одговори на вашите прашања на големиот екран со Android TV

Долби визија HDR
Долби визија HDR

Револуција во визијата. Со неверојатна осветленост, контраст и боја, JVC телевизорите оживуваат забава пред вашите очи. Со целосно искористување на максималниот потенцијал на новата технологија за проекција на кино, Dolby Vision дава резултат на префинета, живописна слика што ќе ве натера да заборавите дека гледате на екран.

Ултра HD (4K)
Ултра HD (4K)

Фатете ги сите детали на секој агол на екранот со поостри широк опсег на бои. Чувствувајте се како да живеете во шарен виртуелен свет или да сте опкружени со слики на познати уметници во уметничка галерија преку UHD 4K.

Wifi
Bluetooth
Netflix
Youtube
Super Resolution
Micro Dimming
Google Play Movies
Prime Video
Auto Low Latency Mode (ALLM)
DVBT2/C-S2
Works with Google Home
Дисплај
Panel Luminance (Typical) (Cd/m2)
350
Motion Rate
50HZ
Viewing Angle
178/178
Големина на екран
65
Резолуција
4K ULTRA HD (3840X2160)
Главни карактеристики
Series
UHD
Smart TV
Да
Тип на процесор
QUAD CORE
Видео
DECONTOUR
Не
Blue Stretch
Да
HDR
HDR10+DOLBY VISION
Dolby vвизија HDR
Да
Зголемување на резолуција UHD
Да
Модалитет на слики
DYNAMİC, GAME,SPORTS, CİNEMA, NATURAL, USER
Хибридна лог гама (HLG)
Да
Wide Color Gamut
Не
MEMC
Не
Super Resolution
Да
Micro Dimming
Да
Тјунер/Емитување
Тип на приемник
HD DVB-T2/C/S2(HEVC)
UHD од сателит
Да
HEVC (H.265) декодер
Да
Електронски програмски водич (EPG)
Да
Автоматско пребарување
Да
Капацитет за складирање на програмата (аналоген)
200
Кап. на складирање на прог. (дигитален S / S2)
10000
Кап. за складирање на прог. (дигитален T / T2 / C)
800
Конекции
Влез на антената
Да
HDMI
3 HDMI
USB
2 USB
Scart
Не
VGA (PC in - D-Sub15)
Не
CI+
Да
Компонента (YPbPr) во
Не
Композитен видео / аудио
Не
Дигитален аудио излез
OPTIC OUT
Етхернет
YES (ETHERNET_IN)
Слушалки надвор
Да
Звук
Sound Logo
GERMAN+NICAM STEREO
Dolby Digital Plus (DD+)
Да
Аудио излезна моќност (RMS)
2X12W RMS(%10 THD)
Dolby аудио
ATMOS
DTS декодер
Не
Внатрешен сабвуфер
Не
Еквилајзер
5 BAND
Ger (D) + Nicam Стерео
Да
Dolby Atmos
Да
DTS Virtual :X
Не
карактеристики на Smart TV
Amazon Alexa
Не
Google Assistant
WORKS WITH
Smart Portal
ANDROİD TV
Internal Wifi
YES (INTERNAL)
Google Play Movies
Да
Google Play Store
Да
Prime Video
Да
HBBTV
HBBTV
Огледало на екранот (Miracast)
GOOGLE CAST
AVS
Не
Bluetooth
Да
Youtube 4K
Да
Youtube
Да
Netflix 4K
Да
Netflix
Да
Веб прелистувач
N/A
Особини
Sleep Timer
Да
Медиа плеер
Да
USB снимање (PVR подготвено)
Да
USB-поддржани датотеки
.MPG / .MPEG / .DAT / .VOB / .MKV / .MP4 / .M4A / .MOV / .3GP / .AVİ / .TS / .MP3 / .WMA / .WAV / .JPG / .JPEG / .BMP / .PNG / .
Листа на канали со USB клонирање
Не
HDMI ARC
Да
HDMI CEC
Да
Телетекст
Да
Заклучување за деца
Да
Репродукција на NTSC
Да
Основен хотелски режим
Не
Моќност / енергија
Потрошувачка на енергија во режим на подготвеност
0,5W
Работен напон - фреквенција
0,5W(ST-BY)220-240V AC 50HZ
Светлост%
0,65
SDR Energy Class
E
SDR Energy Consumption
85
HDR Class
G
HDR Consumption
195
Механика
Бруто тежина (gr)
24900
Нето маса (gr)
19100
VESA (ѕидно монтирање) шxв (ширина x висина) (mmxmm)
M6 400X200
Product Depth (mm)
23,1
Product Width (mm)
146,2
Product Height (mm)
90,8
Boxed Depth (mm)
19,5
Boxed Width (mm)
162
Boxed Height (mm)
101
Инструменти
Батерија за далинчински управувач
Да
BT R/C Support
Не
Small Remote Control
Не
EAN Barcode
EAN Code
4975769472428
Каде да купам
Најдете продавница
Нашите локации